Didžiosios Dailidės ežere maudytis tikrai saugu

Prasidėjus vasarai dažnas mūsų keliauja prie vandens telkinių.

Turbūt kiekvienam svarbu, kad maudantis vanduo būtų švarus, juk dėl savo neatsakingumo, nepasidomėjimo nesinorėtų susirgti vasaros metu. FM99 kalbino  Alytaus visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistę, vykdančią sveikatos priežiūrą mokykloje, Ingą Pališkytę. Domėjomės, kokia situacija Alytaus Dailidės ežere ar galima maudytis, kada atliekami vandens tyrimai.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu pakeistas 2020 m. numatomų stebėti Alytaus miesto maudyklų sąrašas ir Mažosios Dailidės ežerėlis iš jo išbrauktas. „Mažoji Dailidė buvo tirta birželio pradžioje. Kadangi joje 4 kartus viršijo leistinas žarninių enterokokų. Tikrai nerekomenduojama joje maudytis. O dabar ji yra jau išbraukta iš stebėtinų  maudyklų sąrašų, kadangi ji per daug nusekusi“- I. Pališkytė.

Periodiškai, maždaug kas dvi savaites, bus atliekami Didžiosios Dailidės ežerėlio maudyklos vandens ir paplūdimio smėlio tyrimai. „Pagal birželio 25 d tyrimus, mikrobiologiniai rodikliai yra normos ribose, tiesiog reikėtų, atkreipti dėmesį ar nėra akivaizdžių pakitimų: kvapas, vandens spalva“- sako specialistė. Smėlis taip pat tiriamas: „tiriamas. Maudytis tikrai saugu“.

Vis dėl to po maudynių, nepamirškime grįžę į namus nusiprausti.

Komentarai

komentarai(-ų)