Duris atveria Kęstučio Ptakausko paroda „Metų laikai gamtoje ir žmogaus kūryboje“


Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

„FM99“ studijoje kalbėjome su Ryto rasos sodo įkūrėju, parodos „Metų laikai gamtoje ir žmogaus kūryboje“ autoriumi Kęstučiu Ptakausku. Apie meilę gamtai, paukščius, pirmąją patirtį atveriant parodą, ankstyvus rytus, kai keliesi prieš pabundant saulei… Kviečiame pasiklausyti!

Kęstutis Ptakauskas FM99 studijoje

Kęstučio Ptakausko fotografijų paroda „Metų laikai gamtoje ir žmogaus kūryboje“ veiks rugpjūčio 13 – 28 d. Alytaus kraštotyros muziejuje (Savanorių g. 6, Alytus), Parodos atidarymas rugpjūčio 13 d. 18 val.

Jeigu reikėtų išskirti nuo pačių seniausių laikų egzistuojantį sklandžiausiai besiniveliuojantį duetą kasdienybėje, tai, be jokios abejonės, būtų ne kas kita, kaip gamta ir žmogus. Būtent žmogus ir gamta šiuo atveju yra tokie objektai, kurie nuo seno tarpusavyje turi labai keistą, tačiau tikrai ypatingą ryšį, dar galimą pavadinti santykiais. Per juos gamta ir žmogus susitapatina. Jau nuo pačių seniausių laikų, apie šį santykį įvairiuose literatūriniuose kūriniuose rašo ir įvairūs rašytojai.

Buvimo gamtoje nauda yra neginčijama. Tačiau kaip į ją privilioti nuo šiuolaikinių technologijų sunkiai begalinčius atsiplėšti miesto vaikus ir paauglius arba kasdienybės verpetuose įsisukusius suaugusius? Kaip jiems padėti atrasti ryšį su gamta? Kęstutis Ptakauskas pasitelkė fotografiją, kad parodytų gamtos grožį visais keturiais metų. Tikimasi, kad tai bus paskata tiek paaugliui, tiek suaugusiam, tiek senjorui išeiti į gamtą, stebėti ją, o vėliau – pritaikyti gamtoje matytą grožį savo gyvenime ir kūryboje. (Alytaus kraštotyros muziejaus informacija)

Komentarai

komentarai(-ų)