Etikos komisija Sigitui Leonavičiui siūlo viešai atsiprašyti Vytauto Jastremsko

Alytaus miesto savivaldybės tarybos Etikos komisija, kuriai vadovauja opozicijos atstovė Laima Vincė Kirkliauskienė priėmė sprendimą, kuriuo rekomenduoja Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariui Sigitui Leonavičiui viešai atsiprašyti Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Jastremsko.

Pastarasis į Etikos komisiją kreipėsi po to, kai šių metų sausio 16 dieną Alytaus miesto tarybos Aplinkos ir plėtros komitete svarstant atliekų klausimą, tarybos narys Sigitas Leonavičius savo klausiamojoje replikoje palietė artimus administracijos direktoriui žmones. Replika „įžeidė ir užgauliai pažemino Komiteto narių ir kitų posėdyje dalyvavusių asmenų akivaizdoje“, – rašoma administracijos direktoriaus rašytame rašte.

Alytaus miesto savivaldybės etikos komisijos pirmininkė Laima Vincė Kirkliauskienė

Alytaus miesto savivaldybės etikos komisijos pirmininkė Laima Vincė Kirkliauskienė

Kaip sakė Etikos komisijos pirmininkė Laima Vincė Kirkliauskienė,  Etikos komisija, sudaryta iš 11 žmonių, išklausiusi abi puses, pripažino, jog tarybos narys Sigitas Leonavičius pažeidė LR valstybės politikų elgesio kodekso 4 straipsnio 5 ir 6 dalis, kuriose kalbama apie politiko padorumo  ir pavyzdingumo principus“.

Administracijos direktorius Vytautas Jastremskas, kreipdamasis į Etikos komisiją pageidavo, kad tarybos narys Sigitas Leonavičius jo atsiprašytų viešai.

AMS administracijos direktorius Vytautas Jastremskas

AMS administracijos direktorius Vytautas Jastremskas

„Viešas atsiprašymas gali būti žiniasklaidos puslapyje, pagal visas numatytas normas. Kad tai būtų viešas atsiprašymas, kaip ir buvo viešas įžeidimas“, – sakė Etikos komisijos pirmininkė.

 Etikos komisija savo sprendime taip pat nurodo, jog komisijos sprendimo kopijos įteikiamos Sigitui Leonavičiui, Vytautui Jastremskui bei Vyriaausiai tarnybinės etikos komisijai.  Sprendimas paskelbiamas interneto svetainėje www.alytus.lt – http://taryba.alytus.lt/etikos-komisija

TAlytaus miesto savivaldybės tarybos narys Sigitas Leonavičius

AMS  tarybos narys Sigitas Leonavičius

Etikos komisijos sprendimai yra rekomendacinio pobūdžio.

Komentarai

komentarai(-ų)