Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Europos klubas” – pauzė Ukrainoje mobilizuoja abi puses

Pauzė Ukrainoje mobilizuoja abi pusesUkraina-Maidanas-1_b

Ukrainos valdančiosios Regionų partijos frakcijos atstovų parengtų Amnestijos įstatymo pataisų priėmimas tik dar labiau padidins įtampą Ukrainos visuomenėje, įspėjo vienas opozicijos lyderių, buvęs pasaulio bokso čempionas Vitalijus Kličko. Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius, dalyvavęs priimant opozijai nepriimtiną Amnestijos įstatymą, vėliau susirgo ir pasiėmė nedarbingumo pažymėjimą. Šalies vadovas pareiškė sergantis gripu.

Europos Parlamento pirmininko patarėjas Arnoldas Pranckevičius pasakojo, kad V.Janukovičius į Radą atvyko vėlai vakare tuo pateikdamas nemažą siurprizą. Jis bandė disciplinuoti savo frakciją, kuri, yra žinių, pradėjo skilinėti. Valdančiosios Regionų partijos frakcijos nariai jau nevienodai vertina įvykius šalyje ir nevienodai regi išeitį iš krizės. Pavyzdžiui, netgi 52 Regionų partijos nariai svarstė galimybę balsuoti kartu su opozicija dėl kai kurių įstatymų priėmimo. Todėl V. Janukovičius pagrasino, kad jei Regionų partijos nariai nepalaikys Prezidento siūlomo varianto, jis paleis parlamentą, nes tokią teisę turi. „Šie argumentai įtikino Regionų partiją balsuoti, tačiau gerokai supykdė opoziciją, kuri nusprendė susilaikyti per balsavimą“, – pasakojo A.Pranckevičius. Todėl įstatymas buvo priimtas tik Regionų partijos ir komunistų balsais.

Todėl dabar situacija tokia, pasak Europos Parlamento pirmininko patarėjo, kad Amnestijos įstatymas neatitinka nei opozicijos, nei Maidano aktyvistų reikalavimų. „Jame yra įsipareigojimų, kurie nepriimtini protestuotojams, pavyzdžiui, visų administracinių pastatų atlaisvinimas, išardymas barikadų ir išvalymas gatvių“, – iš Kijevo pasakojo A.Pranckevičius. Tiesa, išskyrus patį Maidaną ir dar kelias vietas. Protestuotojai mano, kad jie negali būti įkaitais už tą kainą, kurią reikia sumokėti paleidžiant visus protestuotojus. Todėl daugelis Maidano žmonių, pasak pašnekovo, mano, kad amnestija turi būti suteikta be jokių sąlygų ir reikalavimų.

„Šiandien Ukraina išlieka ant peilio ašmenų, šalis balansuoja tarp chaoso ir kompromiso. Ir situacija  vis dar lieka labai nenuspėjama ir pavojinga“, – sakė Kijeve viešintis Europos Parlamento pirmininko patarėjas.

Protestuotojai Maidane iš tiesų kovoja dėl tikslų, kurie nėra sprendžiami valdžios – sisteminės korupcijos, susitarimų su Rusija, atsisakymo pasirašyti Asociacijos su ES sutartį. „Jie protestuoja dėl 2000 sulaikytų, 50 dingusių ir penkių įvykdytų žmogžudysčių, naudoto smurto. Todėl kosmetinės priemonės ir nuolaidos negali išspręsti tos krizės, kuri šiuo metu yra Ukrainoje“, – sakė A. Pranckevičius.

Darbą baigia ir ES atstovai. Ukrainoje toliau liepsnoja laužai. Opozicijos lyderiai kviečia ES stipriau įsijungti į įvykius Ukrainoje. Prezidento liga, tariama ar tikra, reiškia pauzę derybose. O kol kas mobilizuojasi visi – didinamos ir specialiosios pajėgos, gausėja ir protestuotojų. Visi parengties būsenoje.

Kitos naujienos

Kikbokso entuziastai ir sporto gerbėjai jau laukia įspūdingo įvykio, kuris kels aistras ir adrena...

Bus apribotas eismas. Balandžio 28 d. Alytuje organizuojama futbolo klubo „Dainava“ gerbėjų eisena. Todėl...

Šiandien vyko konkursas Šv. Benedikto gimnazijos direktoriaus pareigoms užimti, praneša Alytaus miesto sa...