FM99 – Alytaus kraštotyros muziejus kviečia į Jūratės Buožienės edukaciją ir parodą „Dingę prūsai. Donelaitis”

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Lapkričio 5 d. 17 val. Alytaus kraštotyros muziejuje atidaroma tautodailininkės, meno kūrėjos Jūratės Buožienės autorinės tekstilės paveikslų paroda „Dingę prūsai. Donelaitis”. Taip pat vyks unikalią tekstilės marginimo techniką pristatanti edukacija. Apie tai FM99 studijoje kalbėjome su Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininke, dailininke Gintare Markevičiene, – kviečiame pasiklausyti!

G. Markevičienė

Unikali marginimo technika

Audinio dažymo būdą, kai išgaunami konkretūs vaizdai ir kontūrai, Jūratė sukūrė maždaug prieš trisdešimt metų. Informacija iš pasaulio sunkiai prasiskverbdavo, todėl tekstilės marginiai buvo vadinami batika. Dabar galima atsekti, kad tai panašiau į shibori, tie-dye ar plangi. Gamybos principas tas pats – užkirsti kelią dažams patekti į tam tikras audinio vietas. Tai daug kruopštaus darbo reikalaujantis metodas. Paveikslams naudojama žaliavinė medvilnė, medvilniniai siūlai. Prieš dažant medžiagą, ant jos nupiešiamas paveikslas. Vėliau siuvinėjama, raišiojama, lankstoma ir glamžoma. Tvirtai surišus medžiagą ji verdama dažuose, atvėsinama. Būsimą paveikslą nuolat skalaujant šaltame vandenyje, jis atrišamas ir išpainiojamas.

„Nežinios jausmas atsiklaupus prie naujos drobės – kaip pradedant mokytis naują kūrinį: ar prisileis, ar paklus rankoms? Muzikos akademijoje įgytos žinios randa savo vietą paveiksluose, reikalaudamos ritmo, dinamikos, polifonijos, pagrindinės ir šalutinės temų pokalbio. Medžiagos marginimas, kai iš tamsos išnyra marmuro raštai ir dar kažkas – ko tikėjais ir nesitikėjai – kaip stebuklas, neleidžiantis suaugti ir žadantis vaivorykštę po kiekvieno lietaus“, – apie savo kūrybą pasakoja autorė.

Paroda Alytaus kraštotyros muziejuje veiks iki gruodžio 31 d.

Komentarai

komentarai(-ų)