Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

#Išdrįsk padėti

Apie smurtą artimoje aplinkoje kalbėjome laidų cikle #Išdrįsk padėti. Kas lemia esamą situaciją, kodėl smurto tiek daug aplinkui, kokie galimi ir būtini sprendimo būdai. Kodėl kiekvienas iš mūsų esame atsakingas ir kaip padėti nukentėjusiai moteriai.

#Išdrįsk padėti.  Geroji patirtis. Ukmergės rajono savivaldybės pastangos mažinti smurtą artimoje aplinkoje

Ukmergės rajono vicemerė Klavdija Stepanova sako, jog statistika kalbanti apie tai, jog ketvirtadalis gyventojų mano, jog moterims patinka smurtas ir dažnai jos pačios jį išprovokuoja yra labai iškreipta. Todėl, anot jos,  yra labai svarbu keisti tokias žalingas nuostatas. „Smurtas socialinėje aplinkoje yra susijęs su patriarchaliniu paveldu, o ne su socialine atskirtimi. Visų institucijų, kurios spendžia šio reiškinio pasekmes, tikslas turėtų būti tas pats – užtikrinti nukentėjusiojo asmens saugumą ir sutramdyti smurtautoją”, – sako vicemerė, pasakodama apie rajone vykdomus projektus smurtui mažinti.

Ukmergės rajono savivaldybė mero pavaduotoja Klavdija Stepanova 

#Išdrįsk padėti. Nusikaltimų aukų teisių direktyva.

 Kas yra Nusikaltimų aukų teisių direktyva ir kam ji skirta ir ką ji?  Kaip sako Žmogaus teisių stebėjimo instituto advokacijos vadovė Mėta Adutavičiūtė: „Ši direktyva į Lietuvos teisinę sistemą atnešė nemažai naujovių ir garantijų. Ši direktyva galioja visose Europos Sąjungos šalyse. Jos tikslas – bet kurioje ES šalyje nukentėjusiam gauti tokias pačias pagalbos sąlygas”.  Anot pašnekovės, ši direktyva leidžia sutelkti dėmesį ne į nusikaltimą įvykdžiusį žmogų, bet į nukentėjusįjį ir siekti jam suteikti visokeriopą pagalbą.
Žmogaus teisių stebėjimo instituto advokacijos vadovė Mėta Adutavičiūtė

#Išdrįsk padėti. Pagalbos centrų patirtis ir žinomumo didinimas.

Smurtas prieš moteris išlieka didele socialine problema, kuriai spręsti reikalinga kiekvieno iš mūsų atsakomybė. Nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusių – 90 proc. moterų, smurtaujančiųjų -90 proc. vyrai. Todėl kalbėdami apie smurtą artimoje negalime teigti, kad abi lytis ši problema paliečia vienodai.

„Specializuotos pagalbos centrai veikia įvairiuose Lietuvos miestuose, tačiau jų žinomumas nėra toks, kokio norėtume”, – sako Kretingos moterų IMC direktorė bei Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacijos vadovė Jurgita Cinskienė.

Pasidomėkite, kur šalia jūsų yra toks specializuotos pagalbos centras, kad prireikus galėtumėte pasinaudoti ar pasidalinti šia informaciją.

 

#Išdrįsk padėti. Kad šventės būtų gražios ir saugios kuo daugiau žmonių.

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...