Įspėjimo laiškai dėl atliekų rūšiavimo piktina alytiškius: “Pasijautėm tarsi nusikaltėliai”

Prenumeruokite FM99 radijo podcast’ą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

ARATC atsiųsti laiškai papiktino individualiuose namuose gyvenančius alytiškius – nurodymai ir grasinimai, kad bus tikrinamos mišrios atliekos. 

“Įspėjimas, kad nei karto per metus 2020 neištraukėme ištuštinti savo maisto konteinerio. Mes esame individualaus namo savininkai turime žemės, auginam gėles, daržoves ir kompostuojam maisto atliekas ir žoles. Atliekų ne kažin kiek ir susidaro, gyvenam ekonomiškai, turim katinėlius. Žinau, kad ir mūsų kaimynai kiti gatvės gyventojai taip pat visi turim kompostavimo įrenginius ir darom tai labai senai. Todėl pasijautėm, tarsi nusikaltėliai,” – pasakoja alytiškė Aldona.

Čia ne grasinimas, sako ARATC Atliekų tvarkymo paslaugų ir kontrolės padalinio vadovas, kokybės inspektorius Martynas Krasauskas. “Čia yra bendro pobūdžio įspėjimas gyventojams”, – aiškina M.Krasauskas. Jis sako, kad ARATC išdalino maisto konteinerius gyventojams su įpareigojimu rūšiuoti maisto atliekas.

“Matome, kad trečdalis gyventojų per metus nebuvo ištraukę nei vieno karto konteinerio, mums kyla klausimas ar gyventojai nerūšiuoja maisto atliekų, ar negyvena, ar problema paslaugos teikėjo, galbūt šiai dienai nefiksuoja tų pakėlimų, tai dabar matome, kad yra labai įvairių istorijų ir situacijų ir dalis kalta būtent paslasugos teikėjo, konteinerių čipavimo ir duomenų , tiek matom, kad gyventojai daugelis pasiteisinimą turi, kad kompostuoja,” – sako ARATC atstovas.

Anot Martyno, tai ne tik įspėjimas, bet ir bendro pobūdžio informacija, kaip kompostuoti maisto atliekas, ką galima kompostuoti, o ko ne, ir ko negalima kompostuoti, turi keliauti į maisto konteinerius.

“Maisto produktai genda, atsiranda piktžolės, ne viską galima kompostuoti, tai toks įspėjimas ir priminimas gyventojams, kad turit maisto konteinerius, rūšiuokite” – aiškina Martynas Krasauskas.

Visgi individualių namų gyventojai, rūšiuoja atliekas tikrai gerai, be to, šildo namus kietuoju kuru, tad viskas sunaudojama. P. Aldona sako, kad griežtas įspėjimas nekalba tiesiogiai apie maisto atliekų rūšiavimą, jame nurodomas ir Alytaus m. tarybos sprendimas.

“Manau, kad nereikėtų pasirinkti tam tikros grupės gyventojųs, o kaip su daugiabučių gyventojais, kaip juos sukontroliuosim? O mes jaučiame, kad spaudimas daromas būtent individualių namų gyventojams, kurie ir taip turi kur padėti atliekas,” – sako p.Aldona.

Ne taip turėtų būti komunikuojama su miesto žmonėmis, mes norime geranoriškumo,” – sako p.Aldona. Be to, atsiųstame rašte ir ARATC svetainėje pateikiama informacija apie rūšiavimą skiriasi.

Klausykite visą pokalbį.

Daugiau „Gyvo miesto“ istorijų rasite FM99 Youtube kanalo playliste:

Komentarai

komentarai(-ų)