Kaip Rusija “trolino” Europos Sąjungos atstovą ir kiti artimos kaimynystės klausimai diskusijoje su P.Auštrevičiumi, A.Kubiliumi ir J.Oleku

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts

Vienu didžiausių liapsusų pastarųjų metų Europos Sąjungos istorijoje vadinamas ES vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai Jodep Borrell vizitas į Maskvą. Stebint vaizdus iš Rusijos, šios šalies užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo veidas net apsalęs iš malonumo tyčiojantis iš pasimetusio vakariečio buvo daugiau negu akivaizdus. 

EP plenarinėje sesijoje vyko diskusija, kurioje p.Borrell’iui tikrai nebuvo saldu, nors jis bandė įrodinėti, kad vizitas buvo reikalingas, tačiau dauguma europarlamentarų kalė jį prie sienos.

Tiesa, kraštutinių kairės ir dešinės atstovai tradiciškai reiškė palaikymą santykiams su Rusija. o katalonai rado progą priminti savo ne priklausomybės kovą ir sakė “koks Navalnas, kai Ispanijoj katalonus už eilėraščius sodina.” 

Tačiau Rusija kiek perspaudė, kaip sakė europarlamentaras Petras Auštrevičius, “persistengė trolindami”, ir pats J.Borrell po vizito grįžo įsiutęs ir žada siūlyti sankcijas ES Vadovų tarybai, kuri vyks vasario 22 dieną. Tarp europarlamentarų siūlymų ir mažai tikėtinas NordStream 2 dujotiekio projekto nutraukimas. Kiek tai tikėtina ir kokios šio keisto vizito pasekmės diskutuojame su europarlamentarais, klausykite.

Diskusija virtualioje radijo studijoje su Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto nariais ir trijų didžiausių EP frakcijų atstovais – Petras Auštrevičius (Renew), Andrius Kubilius (EPP) ir Juozas Olekas (SD).

Beje, Rusija įgavo dar viena ginklą  – Sputnik vakciną. Kai kurie kalbėję europarlamentarai neabejojo, kad tai bus dar vienas Rusijos politinis ginklas šalia energetikos. Tačiau kai kurrie Lietuvos politikai – pavyzdžiui, Vytenis Andriukaitis, reiškia palaikymą vakcinai. Kokia jo bendrapartiečio Juozo Oleko ir Europos socialdemokratų pozicijos apie tai – klausykite “Europos klube”

Dar viena užsienio tema EP sesijoje – Ukrainos pažanga asociacijos susitarime

EP teigiamai vertina Ukrainos pažangą įgyvendinant dalį įsipareigojimų, tačiau 2019 m. baigta vykdyti tik 37 proc. su asociacijos susitarimo įgyvendinimu susijusių užduočių, tiesa, duomenys kiek senoki. 

Taip pat  primygtinai ragina Ukrainą ratifikuoti Romos statutą IR – tą pačią Stambulo konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos, kuri neratifikuota Lietuvoje. Tad kaip sekasi Ukrainai?

Astravo AE pirmą kartą išskirtinis dėmesys Europos Sąjungos institucijose – reiškiamas susirūpinimas dėl Astravo atominės elektrinės paleidimo. Europos Komisija raginama glaudžiai bendradarbiauti su Baltarusija, kad elektrinės komercinės veiklos pradžia būtų sustabdyta, kol bus iki galo įgyvendintos visos ES testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rekomendacijos ir atlikti visi būtini saugos patobulinimai, o kaimyninės šalys – tinkamai apie tai informuotos.

Plačiau apie tai ir balsavimo dėl rezoliucijos rezultatai – penktadienio Europos klube.

Savaitė Europoje: virusas be sienų, vėžio gydymo planai, J.Borell vizitas Rusijoje ir Italijos bėdos su premjerais

Ar tikrai darbdaviai mieliau moka baudą nei įdarbina žmones su negalia? Apie 7% Lietuvos žmonių turi negalią, kiek jų dirba?

Europos klubas tinklalaidžių platformas pasieks du kartus per savaitę – trečiadienį ir penktadienį, o radijo eteryje nauja laida skamba trečiadieniais ir penktadieniais 11 val 10 min.
Prenumeruokite, bei sekite mus ir socialiniuose tinkluose – „Europos klubas“ gyvena Facebook, Instagram ir Twitter.

Europos klubas dalinai finansuojamas Europos Parlamento

Komentarai

komentarai(-ų)