„Kaunas Jazz 2017“ programa: duoklė regionams, pasaulinio garso žvaigždės ir 40 tūkst. gerbėjų

Pristatyta 27-us metus skaičiuojančio tarptautinio džiazo festivalio „Kaunas Jazz 2017“ programa, kuri žada publiką žavėti instrumentinės muzikos virtuoziškumu, pasaulinio garso vokalais, daugybe nemokamų renginių ir išskirtiniais koncertais skirtinguose šalies regionuose.

Festivalio populiarumas regionuose – auga

Prieš dvejus metus „Kaunas Jazz“ festivalio ribas išplėtę po visą Lietuvą, organizatoriai teigia šįmet jau raškantys šio rizikingo sprendimo vaisius ir šių metų festivalyje laukiama apie 40 tūkst. lankytojų.„Norisi pasidžiaugti, kad prieš dvejus metus priimtas sprendimas festivalio koncertus surengti ne tik Kaune, Vilniuje, bet ir mažesniuose Lietuvos miestuose – Palangoje, Jurbarke, Birštone, Panevėžyje, Raudondvaryje jau duoda savų vaisių. Bilietų pardavimai ir žmonių susidomėjimas regionuose šiemet kone dvigubas lyginant su praėjusiais metais“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo idėjinis šio festivalio autorius bei organizatorius Jonas Jučas.

j18

Festivalio autorius bei organizatorius Jonas Jučas

„Kaunas Jazz“ gerbėjų nekantriai laukiamas renginys balandžio 21 – 30 dienomis nusidrieksiantis per visą Lietuvą bus itin dosnus profesionalios instrumentinės muzikos atlikėjų pasirodymais ir aplankys net 7 Lietuvos miestus ir miestelius – Kauną, Vilnių, Panevėžį, Palangą, Jurbarką, Birštoną, Raudondvarį, o taip pat šiais metais užsuks ir į Žaslius. Festivalio metu savo pasirodymus surengs atlikėjai iš 13-os pasaulio šalių – Lietuvos, Vokietijos, JAV, Uzbekistano, Šveicarijos, Senegalo, Izraelio, Prancūzijos, Serbijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir Estijos.Didžioji dalis – trisdešimt – koncertų vyks Kaune, vos 11 iš jų bus mokami, taip pat festivalyje bus 26 nemokami renginiai, kuriuos aplankyti kauniečiai ir miesto svečiai galės balandžio 28 – 29 d. dienomis.

GREGORY PORTER

Gregory Porter

Paskutinis šansas apsilankyti Gregory Porterio koncerte

Likus mėnesiui iki „Kaunas Jazz 2017“ festivalyje koncertuosiančio pasaulinio garso džiazo vokalisto Gregory Porterio, kuris savo pasirodymą surengs Vilniaus koncertų salėje „Compensa“, organizatoriai teigia, kad bilietų į šį koncertą liko vos kelios dešimtys. Todėl visus Gregory Porterio gerbėjus, kurie dar nesuspėjo įsigyti bilieto, organizatoriai ragina suskubti.

Balandžio 25 d. trečią kartą į Lietuvą atvyksiantis aksominio balso vokalistas Gregory Porteris su savimi atsiveš vos prieš mėnesį „Grammy“ apdovanojimą pelniusį albumą „Take Me To The Alley“. Šio pasaulinio lygio vokalisto pasiekimų kraityje tai jau antroji prestižinė „Grammy“ statulėlė. Galima sakyti, kad paskutiniai metai šiam atlikėjui ypatingai dosnūs – 2016-ųjų vasarą Didžiosios Britanijos geriausiai perkamų albumų dvidešimtuke puikavosi net du Gregory Porterio diskai. Kada bus ketvirtas šio atlikėjo koncertas Lietuvoje organizatoriai nesiryžta spėlioti ir kviečia išgirsti šį neeilinį talentą jau dabar.

Festivalio naujiena – Vokietijos scenos sensacija

Garbė, balandžio 21 d. pradėti festivalį „Kaunas Jazz 2017“ Panevėžio muzikiniame teatre, suteikta gitaristui ir dainininkui iš Diuseldorfo Torstenui Goodsui. Vokietijos scenos sensacija tituluojamas dėl savo atliekamos muzikos ir balso yra lyginamas su tokiais populiariais atlikėjais kaip Jamie Cullumas ir Michaelas Buble. T. Goodsas koncertuoja visame pasaulyje, o savo pasirodymus rengia su tokiomis scenos ir muzikos žvaigždėmis kaip Chrisas Potteris, Bobas Jamesas, popžvaigždė Melanie C ir daugybė kitų garsenybių.Po visus Europos džiazo festivalius keliaujantis T. Goodsas pirmą kartą savo atliekamą muziką pristatys Lietuvai ir tai padarys net trijuose Lietuvos miestuose – Panevėžyje, Palangoje ir Raudondvaryje. Tad išgirsti šių metų džiazo naujieną muzikos mylėtojai turės net tris išskirtines galimybes.

j4

Linas Adomaitis

Lino Adomaičio ir styginių kvinteto „G-Strings“ staigmena

„Kaunas Jazz 2017“ ypatingą projektą pirmąsyk Lietuvai pristatys dainininkas Linas Adomaitis, kuris 2017 mini karjeros 20-metį. Koncertas „Kaunas Jazz 2017“ scenoje – čia dainininkas pirmą kartą Lietuvoje surengs koncertą su Vokietijos styginiu kvintetu „G-Strings“. Talentingi muzikantai kartu atliks programą, kuri 2016-ųjų rugsėjį sulaukė sėkmės ir komplimentų Vokietijoje.„Džiaugiuosi, kad šis projektas bus pirmą kartą pristatytas Lietuvoje, ypatingai smagu, kad patys pirmieji jį išgirs „Kaunas Jazz“ klausytojai. Mano simpatijos šiam festivaliui – gerai žinomos, dainuoti jame – visada šventė“, – kalbėjo Linas Adomaitis, kurio koncerto programoje skambės Elvio Presley, Franko Sinatros, Prince‘o kūriniai.„Nenorėčiau visų staigmenų atskleisti, bet ruošiame ypatingą programą, ypatingą staigmeną“, – kalbėjo muzikantas. Kaune prie „G-Strings“ ir Lino prisijungs garsus Lietuvos džiazo pianistas Egidijus Buožis.

Tradiciškai VDU Didžiosios salės koncertai – džiazo gurmanams

Balandžio 28 d. VDU Didžiojoje salė vienas svarbiausių šalies džiazo orkestrų – Kauno bigbendas surengs koncertą su išskirtinio talento jaunąja atlikėja Sabina Mustajeva iš Uzbekistano.Šios talentingos šešiolikmetės talentą jau pastebėjo milijoninė televizijos auditorija. Pernai „Kaunas Jazz“ organizatorius Jonas Jučas ją pastebėjo Latvijoje rengiamame džiazo vokalistų konkurse „Riga Jazz Stage“, kur ji ne tik laimėjo antrąją vietą, bet ir gavo specialų publikos apdovanojimą bei atskirą garsiojo Latvijos kompozitoriaus Raimondo Paulo skirtą prizą.Antroje koncerto dalyje VDU Didžiosiojoje salėje vyks koncertas, kurį kaip pavadino organizatoriai – dedikuotas tikriems džiazo gurmanams. Scenoje pasirodys trimitininkas, kompozitorius, instrumentininkas Nicholas Paytonas. Šios išskirtinės meniškos asmenybės pasiekimų sąrašas – įspūdingas. Jis dalyvavo daugiau nei 100 albumų įrašuose, grojo su Ray Charlesu, Herbie Hancocku, Nancy Wilson, Roy Hargrove’u, Wyntonu Marsaliu, Stanley Jordanu ir kitais žymiausiais pasaulio džiazo muzikantais.Ne tik muziką kuriantis, bet ir universitetuose paskaitas dėstantis, šimtus kritinių straipsnių tiek kultūros, tiek politikos ir visuomenės temomis parašęs Nicholas yra itin ryški meno pasaulio figūra. Pirmą kartą „Kaunas Jazz“ festivalyje apsilankysianti garsenybė koncertuos su savo grupe „Afro-Caribbean Mixtape“.

dianne-reeves_bp-za

Dianne Reeves

Festivalį vainikuos džiazo karalienė Dianne Reeves

Praėjusių metų balandžio 30-ąją Tarptautinei džiazo dienai skirtame koncerte Baltuosiuose rūmuose Dianne Reeves dainavo prezidentui Barackui Obamai ir jo svečiams. Simboliška, bet prabėgus metams, 2017-ųjų balandžio 30-ąją šią šventę ji paminės jau „Kaunas Jazz 2017“ festivalio scenoje.Kauno „Žalgirio“ arenoje savo pasirodymą galingo balso vokalistė Lietuvoje surengs po 9-erių metų pertraukos. Tai bus trečiasis jos vizitas Lietuvoje. Per visą savo muzikinę karjerą džiazo elito dainininke vadinama Dianne Reeves yra laimėjusi net penkis prestižinius „Grammy“ apdovanojimus. Organizatoriai net neabejoja, kad išgirsti šios išskirtinės atlikėjos į Kauno „Žalgirio“ areną susirinks tūkstančiai jos gerbėjų iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. Todėl geriausias vietas rezervuoti jau reiktų dabar.

KAUNAS JAZZ JAM

Džiazas Kauno gatvėse kvies švęsti nemokamai

Balandžio 29 d. Kauno centre, Laisvės alėjoje ir Vilniaus gatvėje jau ketvirtus metus bus organizuojamas muzikos ir šokio gerbėjus pritraukiantis projektas „Džiazo gatvė“. Skirtingose Kauno vietose nemokamus savo pasirodymus surengsiantys džiazo atlikėjai ir vėl pavers Kauną tikra džiazo sostine.Nemokami renginiai Kaune balandžio 28-30 d. tradiciškai laukia ir Karo muziejaus sodelyje, kur vyks Varpų džiazo muzikos koncertas. Taip pat nemokamus koncertus Vienybės aikštėje surengs daugybė muzikos grupių iš Lietuvos – „Hit the ground orchestra“, „The Backs“, „Saulės kliošas“. Tradiciškai Vienybės aikštės klausytojams bus įteikta ir Estijos festivalio „Jazzkaar“ dovana, šį kartą – tai grupės „Estrada Orchestra“ pasirodymas.

Komentarai

komentarai(-ų)