Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Kultūros pakviesti: “Svajonės” virtualūs festivaliai ir gyvos viltys

Prenumeruokite FM99 podcast’ą „Kultūros pakviesti”: Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Šiandien pokalbis apie Alytaus muzikos mokyklos simfoninio orkestro “Svajonė” planus ir darbus su vadove Daiva Martikonyte.

2019 metais “Svajonė” dalyvavo Europos festivalyje jaunimui Belgijoje ir ten tapo nugalėtojais, bet praėjusiais metais dėl epidemijos daug kultūros renginių neįvyko, tarp jų ir šis festivalis.

„Svajonės” vadovė Daiva Martikonytė (FM99 archyvas)

Tačiau “Svajonė” turi gerų žinių – juos vėl kviečia į festivalį, šįsyk – virtualų.

“Gera žinia yra ta, kad kūrybingi, darbštūs žmonės nepailsta, nesustoja, daryti savo darbų ir vėl rengia festivalį. Aš turiu omenyje Belgijos miestelio Neerpelt gyventojus ir visą festivalio organizacinį komitetą, kurie šiemet pasiryžo padaryti milžinišką festivalį virtualioje erdvėje. Pagal festivalio tradicijas vienais metais būna chorų, kitais orkestrų festivalis, bet praeitais metais neįvyko chorų festivalis, dėl to jie du bus sujungti šiais metais.” – pasakojo orkestro vadovė.

Tokį festivalį rengti 70 metų iš eilės reikia itin stiprios bendruomenės, “Svajonė” dalyvaudama festivalyje puikiai juto šios bendruomenės stiprybę.

“Aš ten patyriau tiek daug dalykų, kad net nežinau nuo ko pradėti. Pirmasis, tai, kad šis miestelis yra maždaug tokio dydžio kaip Alytus. Antrasis, kad daug kartų jau pasikeitė festivalio organizatoriai ir būtent šis festivalis yra skirtas daktarui, kuris daug metų buvo šio festivalio prezidentas. Jis per 30 metų šį festivalį iš mažyčio pavertė į tarptautinį muzikos festivalį kurį matome dabar. Festivalis dabar jau turbūt ne vieno miestelio, bet ir visos apygardos atsakomybė ir bendruomenės darbas šia kryptimi iš tikrųjų stebina.” – sakė D. Martikonytė.

Jau antri metai gyvename epideminėmis nuotaikomis, kaip šiuos metus išgyveno orkestras “Svajonė” – juk norint dalyvauti festivalyje reikia groti, o nuotolinis muzikavimas orkestrui tikras iššūkis.

“Pagal konkurso nuostatus mes turėjome padaryti įrašą, kuriame nebūtų vyresnių nei tam tikras amžiaus cenzas, kuriame būtų grojami tam tikri kūriniai. Dėl karantino mes nei repetuoti, nei padaryti tokio įrašo negalėjome, tai mes dalyvaujame jame kaip laisvi klausytojai, tokių orkestrų yra labai daug. Mes tiesiog nusiuntėme savo archyvinį įrašą ir konkursinėje programoje nedalyvaujame. Na, o kaip mums dabar sekasi, sunku pasakyti, bus matyti kai susėsime į pirmąją repeticiją.” – kalbėjo vadovė.

Dabar belieka dirbti prie programos ir kūrinių kiekvienam orkestro muzikantui individualiai:

“Mes dirbame dabar praktiškai individualiai su įrašu, su robotu. Visi kartu dirbti, repetuoti negalime, tik virtualiai susijungti ir pasikalbėti, paklausyti muzikos.” – apgailestavo D. Martikonytė

Jaunimo simfoninis orkestras „Svajonė”

Festivalis Belgijoje jau prasidėjo gegužės 1 dieną. Į jį gali prisijungti kas tik nori ir paklausyti jaunųjų muzikantų iš daugybės šalių, tam tik reikia užsiregistruoti svetainėje ir tada laisvai galima dalyvauti festivalyje ir taip pat klausyti archyvinių įrašų kuriuos atsiuntė orkestrai, dalyvaujantys laisvų klausytojų teisėmis.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Kitos naujienos

Alytaus nakvynės namai atsisveikina su savarankiško gyvenimo namų gyventoju: „Išėjo Rimantas Šaparnis, - ...

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėlnetei...

Elayork su atokvėpiu pristato pristato savo naujausią muzikinį kūrinį „Ne Laiku"...

Jau balandžio 19 d., Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliuos mokomųjų mokinių bendrovių regi...