Lietuvos bankas pernai iš investicijų uždirbo 48 mln. eurų

Lietuvos bankas, pernai iš investicijų uždirbęs 48 mln. eurų, neatmeta, kad ateityje gali patirti nuostolių, todėl imasi papildomų priemonių praradimams suvaldyti. Tačiau iš aukso pernai centrinis bankas uždirbo rekordiškai daug.

„Investicinė aplinka yra pakankamai sudėtinga. (…) Tas nuostolis gali būti šiais metais arba artimiausiais metais“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė Lietuvos banko valdybos narys Tomas Garbaravičius. Pasak jo, palūkanų normos mažėja, todėl vis sunkiau rasti priemonių, iš kurių būtų galima uždirbti. Todėl, anot T.Garbaravičiaus, investicijos yra diversifikuojamos, daliai jų prisiimama didesnė rizika.

Lietuvos bankas yra numatęs, kad blogiausio scenarijaus atveju gali patirti 100 mln. eurų nuostolį. Toks scenarijus, anot T.Garbaravičiaus, leidžia prisiimti pelningesnių investicijų. Tačiau, kita vertus, iš investicijų bankas padengia savo išlaidas, kurios 2015 metais siekė per 20 mln. eurų.

Anot centrinio banko atstovo, išskaidant investicijų portfelį, tikimasi suvaldyti riziką. „Lūkestis yra, kad kuo daugiau rizikos šaltinių, tuo labiau esame apsaugoti nuo nuostolių“, – tikino T.Garbaravičius.

pinigaii

Pernai iš investicijų uždirbtas pelnas buvo trečdaliu didesnis nei 2015 metais

Tačiau, pasak jo, net jeigu bus patirta nuostolių, investicijų portfelis sudėliotas taip, kad greit atsistatytų ir vėl neštų pelną. „Jeigu būtų vieneri metai nesėkmingi, portfelis sudarytas taip, kad jis atsistatytų ir uždirbtų pelno, tad nuostolio nereiktų išsigąsti, nes ta aplinka labai sudėtinga“, – tikino T.Garbaravičius.

Iš LB valdomo 5,8 tonos aukso pernai uždirbta 2 mln. eurų – daugiausiai per pastaruosius devynerius metus. „Uždirbtas rekordinis uždarbis. Suma nėra didelė, bet jeigu pažiūrėsime istoriškai, tai yra rekordinė suma“, – sakė T.Garbaravičius.

Pernai iš investicijų uždirbtas pelnas buvo trečdaliu didesnis nei 2015 metais. Per trejus pastaruosius metus uždirbta 198 mln. eurų, grąža siekė 5,3 proc. Anot T.Garbaravičiaus, didžiausią grąžą pernai atnešė investicijos į pasaulio akcijas – 47,9 proc. Tai lėmė ne tik akcijų brangimas, bet ir sustiprėjęs doleris. 1-10 metų įmonių obligacijų grąža siekė 11,8 proc., euro zonos vyriausybės vertybinių popierių (VVP) – 9,5 proc., vyriausybinio sektoriaus investicijos – 9,2 proc.

T.Garbaravičiaus teigimu, ateityje planuojama investuoti į JAV įmonių obligacijas, su infliacija susietas obligacijas ir būsto paskolomis užtikrintas obligacijas. Anot jo, investicijos JAV rinką domina ir dėl to, kad palūkanos JAV turi augimo tendenciją.

Komentarai

komentarai(-ų)