Low Vision – aklųjų ir silpnaregių Eurovizija, kurioje Lietuvai atstovauja Irma Jokštytė

Prenumeruokite FM99 radijo podcast’ą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Per Lietuvą ritasi geltonoji The Roop banga, visi nori kuo geresnių rezultatų “Eurovizijoje” ir nekantriai laukia finalo, tačiau vyksta ir kitas konkursas, kuris yra žymiai mažiau žinomas, bet ne ką prastesnis. Europoje pirmą kartą yra organizuojamas neregių ir silpnaregių konkursas “Low Vision”, apie jį pokalbis su dainininke Irma Jokštyte.

Svečiuose – Irma Jokšytė

“Šį konkursą sugalvojo Vokietijos aklųjų federacija drauge su Belgijoje įsikūrusia jaunimo organizacija “Youth International”. Pirmą kartą šiais metais nuspręsta organizuoti Eurovizijos tipo konkursą, kuris vadinasi “Low Vision”. Konkursas siekia atskleisti neregių ir silpnaregių kompozitorių ir atlikėjų kūrybą. Konkurse gali dalyvauti dainos, kurių tiek kūrybinėje grupėje, tiek atlikėjų grupėje yra bent po vieną regėjimo negalią turintį žmogų. Dalyvaus net 17 šalių ir tarp jų yra Lietuva. 

Konkursas vyks jau rytoj, prieš didįjį Eurovizijos finalą, bus transliuojamas internetu dbsv.org, jį retransliuos ir Facebook puslapis “Aklas pasimatymas”, taigi jei rytoj 20 valandą turėtumėt galimybę palaikyti Lietuvą, apsilankykite, nes galima balsuoti ir už savo šalį.” – sakė  dainininkė.

Pati Irma atstovaus Lietuvą konkurse “Low Vision” su savo daina, kuri gimė prie6 du – tris metus vienos kelionės metu, kai Irma savo dviem neregiais draugais keliavo po Egiptą.

“Ten patyriau įvairiausių nuotykių, daug galvojau apie spalvas, matymą ir ką mes matome kelyje. Tada visokios mintys pradėjo suktis galvoje, o aš visada sakau, kad esu labiau filosofė, o ne muzikantė ir mano muzika yra apie tai kokie apmąstymai man kyla, ir grįžusi namo parašiau šią dainą. Tada Dainora Laukžemyte, su kuria drauge kuriu, padarė dainos aranžuotę, jau turime nemažai paruošusios dainų, bet įrašyti tas dainas mums visada pritrūksta entuziazmo. Tada atsirado šis konkursas ir pagalvojau, kad daina jam labai tinka, ji kalba apie tuos dalykus, kuriuos neregiai žmonės tikrai supranta. Kas mane labai nudžiugino, tai, kad su manim susisiekė žmonės iš Vokietijos, kurie išgirdo šią dainą ir jie mane labai palaikė, o kai susilauki tokio šilto atsako pasidaro labai gera.” – sakė I. Jokštytė.

Irma yra ne tik muzikantė, bet ir keliautoja, o regėjimo negalia jai visai netrukdo:

“Kelionėse, turbūt dėl to, kad esu žurnalistė, rašytoja, man įdomiausia rasti žmonių istorijas ir jas išgyventi. Gali toms istorijoms suteikti naują kontekstą, kuomet pats esi ir jauti visai kitaip aplinką, pavyzdžiui vaikščiojant kitose Europos šalyse ir čia, pas mus, gatvėse yra tam tikros taisyklės, tam tikra tvarka kuri iš esmės nesikeičia, tuo tarpu Azijoje ta komunikacija ir visa kultūra visai kitaip veikia, gatvės pilnos keisto transporto, pats žmonių kiekis pribloškia. Ten žmonės bendrauja labai betarpiškai, daug klausinėja, labai dažnai klausia, ar esi ištekėjusi ar ne, tokių asmeniškų labai dalykų, bet kas yra labai įdomu, tai kad jie neklausia apie tavo negalią, jie tarsi jos nepastebi, na aišku taip galbūt yra, nes esu iš kitos šalies. Vietinėms akloms merginoms kartais tikrai gali būti labai sunku ir aš keliaudama visada stengiuosi surasti, tas moteris kurios dėl regėjimo neturi galimybės dalyvauti socialiniame gyvenime, man labai svarbu tuos žmones atrasti ir sakyti, kad aš jų šalyje jaučiuosi laisva ir skatinti juos taip pat jaustis laisvais.”

Tad jau rytoj galimybė susipažinti su nauja muzika ir atlikėjais, bei palaikyti Irmą  – 20 valandą, stebėti renginį galėsite Facebook paskyroje “Aklas pasimatymas”. Balsavimas prasidės 22:20 ir jis truks tik 20 minučių!

Komentarai

komentarai(-ų)