Maisto atliekas į joms skirtus šiukšlių konteinerius meskite be jokių pakuočių ar stiklainių

Apie atliekų rūšiavimą kalbama tiek, kad atrodo viskas senų seniausiai aišku, Bet kaskart prireikus išmesti kokį tetrapaką ar kokį kitą neplastikinį daiktą, kaskart kyla abejonės, tai į kurį konteinerį??

Alytaus regionio atliekų tvarkymo centro atstovas Martynas.Krasauskas sako, kad atsakingai rūšiuoti – reiškia nebūti abejingiems mūsų aplinkai. Anot jo, nors žmonių sąmoningumas ir didėja, jis didėja nepakankamai. 

,,Tendencijos rodo, kad žmonių sąmoningumas didėja, bet ne tiek, kiek norėtume, natūralu, kad reikės laiko ir pastangų gyventojus labiau informuoti apie tinkamą atliekų rūšiavimą”, – sakė M.Krasauskas. 

Anot M.Krasausko, daugiausiai klaidų daroma rūšiuojant maisto atliekas, to priežastis gali būti per mažai informacijos apie maisto atliekų rūšiavimą. Maisto atliekas į joms skirtus šiukšlių konteinerius reikia mesti be jokių pakuočių ar stiklainių. Taip rūšiuoti reikia, nes iš maisto atliekų gaminamas kompostas, o pakuotės ir stiklainiai procesui trukdo ir jį apsunkina. 

Rekomenduojama atliekas sudėti į popierinius maišelius ir tada jas išmesti į šiukšlių konteinerį, o pakuotes mesti į joms skirtus konteinerius (stiklo, plastiko). Pakuočių prieš išmetant plauti nereikia, tik svarbu, kad jose nebūtų maisto likučių. 

M.Krasauskas sakė, kad prie šiukšliadėžių taip pat nereikėtų palikinėti maisto atliekų, nes jos genda ir gali pakenkti gyvūnams, be to, aikštelę reikia plauti.

,,Tenka plauti aikštelę, tvarkyti ją nuo šukių, tai tiesiog gyventojus raginčiau atskyrinėti maisto atliekas, nepalikinėti jų prie konteinerių ir tinkamai rūšiuoti” , – sakė M.Krasauskas. 

Per pandemiją gyventojų rūšiavimo įpročiai pasikeitė, sako M.Krasauskas, padaugėjo prie konteinerių randamų pakuočių, kurios nesutvarkytos ir nesulankstytos.

,,Norėtųsi, kad gyventojai labiau rūšiuotų stambiagabarites atliekas, kurias išmeta (…) šiandienai tenka tvarkyti gyventojų išmestas stambiagabarites atliekas” , – sakė atliekų tvarkymo centro vaodvas. 

Įvairių stambių pakuočių kiekiai auga ir gyventojams apsiperkant internetu, tačiau atliekų tvarkytojai ragina elgtis atsakingai ir stambiagabarites atliekas nemokamai pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

Komentarai

komentarai(-ų)