Norima įrengti greičio matuoklius ir aplinkkelį Alytaus mieste

Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius susitiko su Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos vadovu Egidijumi Skrodeniu. Susitikimo tikslas aptarti sunkiasvorių transporto priemonių srautų nukreipimą aplinkiniais keliais nuo Alytaus. Taip pat aptarta ir greičio matuoklių įrengimo galimybė Alytaus mieste.

Santaikos gatve

Sulaukta gyventojų skundų, kad Santaikos gatve važiuojantis sunkiasvorių transporto priemonių srautas kelia didelį triukšmą, mažina gyventojų saugumą, todėl ieškoma būdų, kur nukreipti transporto srautus, kad jie nevažiuotų per miestą. Kaip sakė Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Egidijus Skrodenis, pasiūlyta alternatyva nukreipti transporto srautą aplinkiniais keliais per negyvenamas vietoves, mišką, tačiau viena dalis aplinkkelio eina per gyvenamųjų namų kvartalus ir gali sukelti kitiems gyventojams tuos pačius nepatogumus. „Nutarėme iki birželio mėnesio atlikti tikslius skaičiavimus, kur pasiskirsto transporto srautai. Su specialiomis kameromis nustatysime automobilių numerius, kurie įvažiuoja į miestą ir kameros užfiksuos ar jie išvažiuoja, ar lieka mieste.  Taip pat, kaip srautai pasiskirsto viduje. Kai turėsime naujausius duomenis, bus priimti geriausi sprendimai“, – sakė E. Skrodenis.

aptarė aplinkelio klausimą (2).JPG

Egidijus Skrodenis ir Bronius Vaičiulionis

Pasak „Alytaus regiono kelių“ VĮ direktoriaus  Broniaus Vaičiuliono, šiuo metu planuojamas aplinkkelis būtų įrengtas esamais keliais. Ties kelių nuo Simno ir Seirijų sankryža pastačius atitinkamus ženklus, sunkiasvoriai automobiliai judėtų link Naujosios g. ir Tūkstanmečio tilto, nuo kurio būtų nukreipiami link 220 krašto kelio.

aptarė aplinkelio klausimą (1).JPG

Vytautas Jatsremskas ,Vytautas Grigaravičius ir Tautvydas Tamulevičius

Taip pat Alytaus mieste norima įrengti greičio matuoklius, kurie padėtų užtikrinti eismo saugumą. Pasak mero Vytauto Grigaravičiaus, reikėtų greičio matuoklius įrengti, ten, kur dažnai viršijamas greitis ir kelio ruožai yra avaringiausi. Buvo iškeltas klausimas, kur nukeliautų baudos surinktos už greičio viršijimus: Norėtųsi, kad dalis pinigų patektų į miesto biudžetą, juos panaudotume kelių infrastruktūros tvarkymui“. Mero manymu geriausia mieste įrengti greičio matuoklius, kurie fiksuoja automobilio vidutinį greitį. Tokie matuokliai tiktų Naujojoje gatvėje ir ilgesnėse gatvių atkarpose, kuriose eismo saugumas yra probleminis.

Komentarai

komentarai(-ų)