Paskelbti šių metų šauktinių sąrašai

Kariuomenė paskelbė šiųmetinių šauktinių sąrašus. Trečiadienį paskelbtame sąraše iš viso yra 31 068 jaunuoliai nuo 19 iki 26 metų, iš jų į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose bus pašaukti 3827 karo prievolininkai.

Ar pateko tarp prievolininkų, jaunuoliai gali patikrinti svetainėje sauktiniai.karys.lt.

Kariuomenės atstovai primena, kad į sąrašus patekusiems šauktiniams nurodymai paštu nebus siunčiami.

Sąraše prie kiekvienos karo prievolininko pavardės bus nurodytas tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu. Šaukiamųjų sąrašai bus atnaujinami kiekvienos savaitės pirmadienį.

Šauktiniai tarnybą atliks daugiau nei 20-yje kariuomenės dalinių. Dalis karių tarnybą pradės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, kur per pirmuosius du tarnybos mėnesius išeis bazinį karinį rengimą, o likusius septynis mėnesius tarnaus priskirtame dalinyje ir atliks kolektyvinį rengimą.

Pirmieji kariai tarnybą pradės kovo viduryje, paskutinieji – gruodžio pabaigoje. Spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais bus didžiausia šaukimo banga, per kurią į įvairius dalinius atvyks daugiau nei 2 tūkst. karių.

Kariuomenė pažymi, jog į sąrašus galėjo patekti ir patys norą tarnauti anksčiau pareiškę jaunuoliai, jiems ir toliau galios visos lengvatos – galimybė rinktis tarnybos vietą ir laiką, didesnės socialinės garantijos.

Į sąrašus nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų gali teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, jiems galios lengvatos, taip pat jie galės gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas.

Komentarai

komentarai(-ų)