Paskutinio vasaros savaitgalio renginių afiša

Penktadienis:

Vidurnakčio eitynės

20 val registracija į eitynes, 21 val – koncertas ir pokalbiai

Šiais metais vyks jau aštuntosios  VIDURNAKČIO EITYNĖS. Renginio metu bus prisiminti paskutiniais metais iškeliavę Anapilin bendruomenės žmones, skambės dainos, kalbama apie paliatyviosios pagalbos Alytuje plėtrą, o sutemus degančių žvakių eisena ir Alytaus kolegijos lazerių šou Senamiesčio skvere. Šia akcija taip pat bus siekiama rinkti paramą Alytaus hospiso steigimui.

Muziejų naktys 2020

Penktadienį ir šeštadienį  – džiugi šventė Alytaus kraštotyros muziejuje!

Renginys „Muziejų nakcys 2020“, kurio pagrindinis akcentas – XIX a. pab. – XX a. pr. etnografinė ekspozicija „Sodzius Dzūkijon“. Čia rasite dalelę Dzūkijos, kur skamba dzūkiška šnekta, dainos ir pasakos, kur nuramina ir vaikystės prisiminimus žadina kaimo garsai ir vaizdai.

Penktadienį 18 val. etnografinę ekspoziciją atidarys Alytaus kraštotyros muziejaus direktorė Audronė Jakunskienė, muziką dovanos etnografinis ansamblis „Raskila“. Po atidarymo iki pat 21 val. galėsite išbandyti naujas edukacines programas – statom, audziam jir štampuojam! O nuo 21 val. pasiklausyti  folklorinės muzikos.

Šeštadienį 18 val. A. Matučio memorialinio muziejaus kiemelyje Alytaus Jotvingių gimnazijos dramos studija Taškas rodys spektaklį „Bunkeris“ pagal Vytautą V. Landsbergį. O nuo 19 val. vėl visi kviečiami užaic pirkion!

Šeštadienis:

„Laisvės piknikas“

2020 metai visam pasauliui buvo kitokie. Karantinas apribojo daugybę gyvenimo sričių, bet rankų ir laisvo žodžio užrišti nepavyko. Todėl ir šią vasarą kviečiama uždaryti deklaruojant savo laisvę „Laisvės piknike“! Kitokie metai – kitoks piknikas. Žinia gera, kad šiais metais „Laisvės piknikas“ vyksta visoje Lietuvoje! Laisvės Šiemet ir Alytuje!  Taigi šeštadienį susitinkame 16 val. Alytaus Dainų slėnyje, kur visų svečių lauks diskusija apie pokoroninę Lietuvą ir jos ateitį, į savo veiklas įtrauks nevyriausybinės organizacijos, vyks „Laikykitės ten su Andriumi Tapinu“ specialios, Alytui skirtos laidos filmavimas ir stogą nunešantys THE ROOP ir Petunija gyvo garso koncertai!

KLOJIMO TEATRŲ FESTIVALIS „Kur Nemuno mėlynas kelias“

Nuo 11 val.  Matiešionių kaime, Galinių sodyboje KLOJIMO TEATRŲ FESTIVALIS  „Kur Nemuno mėlynas kelias“

Grikio kelias: nuo grūdo – iki babkos

Nuo 12 val.: Šį savaitgalį Druskininkų Vilniaus alėjoje pasklis šviežių kepinių kvapas – pirmą kartą Lietuvoje rengiamos grikinių babkų kepimo varžytuvės. Grikines babkas pagal savo vienetinius, iš mamų ir močiučių perimtus receptus keps kepėjos iš įvairių Dzūkijos vietovių. Varžomasi bus dvejose kategorijose: saldžios grikinės babkos ir grikinės babkos su lašinukais kepime.  Kepėjos demonstruos, kaip ir iš ko gaminama grikinė babka: maišys tešlą, spirgins spirgučius, gal net ir dainuos, kad tešla geriau iškiltų. Sumaišytas babkas keps unikalioje malkomis kūrenamoje lauko krosnyje Vilniaus alėjoje.

Kino teatras „Dainava“

Tenet

13 val ir 15.30 val Animacinė nuotykių komedija šeimai – Muzikalios animacinio filmo „Troliai 2“ kovos ir vaivorykštės spalvų nuotykiai.

17.45 val lietuviška drama „Advokatas“: Mirus tėčiui advokatas Marius permąsto savo vertybes. Gedulą keičia nauji jausmai, kai Marius ima megzti netikėtą ryšį su gražuoliu siru – pabėgėliu Ali. Susitikimas Belgrade pakeis abiejų vyrų gyvenimą.

20 val Drama, Veiksmo, Trileris „Tenet“: Žiūrovus visame pasaulyje pribloškusio kino filmo „Pradžia“ (Inception) dešimties metų jubiliejaus proga, originalusis kino standartus laužantis režisierius Christopheris Nolanas sugrįžta su nauja realybę į šipulius daužančia juosta „Tenet“.

Sekmadienis:

„Alytaus pusmaratonis“ 2020

9 val. Alytaus Pusmaratonis 2020 – „Alytaus pusmaratonis“ 2020 – tai vienintelis tokio masto pusmaratonio renginys-bėgimas Dzūkijoje. Bėgimas apjuos vaizdingiausias Dzūkijos sostinės miesto vietas. Bėgimo startas, finišas ir visi kiti bėgimo renginiai vyks Alytaus miesto rotušėje.

11 val. Alytaus miesto Auto-Moto festivalis Artojų gatvėje – Pramoginis automobilių fanų renginys skirtas jaunimui, išbandyti savo vairavimo įgūdžius saugioje teritorijoje, o ne miesto gatvėse. Renginio paskirtis mažinti avaringumą miesto gatvėse.

Jei Jums patinka tai, ką mes darome, galite tapti rėmėju patreon.com

Komentarai

komentarai(-ų)