„Pirmas puslapis“ – „Čigonų laužas“ kalėjimo kameros nešildo

Antradieniais „FM99“ eteryje klausykite „Pirmo puslapio“. Laidos metu Liudas Ramanauskas ir Emilis Lingė kalba apie pačias aktualiausias dienos naujienas, įvykius šalyje ir pasaulyje. „Pirmame puslapyje“ – spaudos apžvalga, analitika, specialistų ir straipsnių autorių komentarai.

„Lietuvos rytas“: „Teatre mintis galime skaičiuoti metrais, šuoliuoti mizanscenomis, bet man asmeniškai įdomus toks teatras, kuriame mintis skaičiuojama milimetrais“,- kalbėjo Vytautas Rumšas, repetuojantis naują spektaklį. Vytautas Rumšas netrukus debiutuos teatro scenoje – šiuo metu 64 metų aktorius stato spektaklį „Intymūs pokalbiai“ pagal garsiojo švedų režisieriaus Ingmaro Bergmano romaną. (…) Mintimis apie „Intymius pokalbius“ pasidalijo inscenizacijos autorius ir režisierius Vytautas Rumšas.

„Šiaulių kraštas“: Žiemos šaltyje iš Ventos socialinės globos namų slapta išėjęs 26 metų neįgalus gyventojas po pusdienį trukusių paieškų surastas už kelių kilometrų nuo įstaigos. Vežamas greitosios medicinos pagalbos automobiliu į ligoninę mirė. Sunkios protinės negalios Ventos socialinės globos namų gyventojo darbuotojai pasigedo šeštadienį apie pusę septynių ryto. Neberado šeimynos kambaryje, skirtame trims vyrams. Įstaigos direktorė Gražina Banienė teigė, kad dar nežinanti visų dingimo aplinkybių. Vadovė negalėjo pasakyti, ar nelaimės išvakarėse 26 metų vyras turėjo konfliktų.

saugus kelias i mokykla3

Prie Alytaus miesto mokyklų esančiose perėjose budėtojai jau kontroliuoja vairuotojų ir pėsčiųjų judėjimą (nuotr. AMS).

FM99.lt“: Kiekvieną darbo dieną nuo 7.30 iki 8.05 val. prie Alytaus miesto mokyklų esančiose perėjose budėtojai jau kontroliuoja vairuotojų ir pėsčiųjų judėjimą. Taip norima didinti eismo saugumą miesto gatvėse. Šiai veiklai atlikti pasitelkti asmenys, gaunantys piniginę socialinę paramą. Šiai  veiklai atlikti pasitelkti asmenys, gaunantys piniginę socialinę paramą. Budėtojai apsirengę specialiomis liemenėmis ir naudoja STOP ženklą. Šių žmonių pagrindinė užduotis stebėti pėsčiuosius ir vairuotojus, prireikus sukontroliuoti eismą. Alytaus miesto savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė teigia, kad budėtojams sekasi neblogai. Iš visuomenės sulaukta ir teigiamų ir neigiamų atsiliepimų. O mokyklų direktoriai džiaugiasi šia akcija ir vaikų saugumu. „Nusiskundimų iš tėvų ar mokyklos bendruomenės nesulaukta. Šiuo metu abi pusė yra patenkintos, tiek mokyklos, tiek tie žmonės, kurie budi. Problemų ar skundų dar nesulaukiau ir tikiuosi, kad ši akcija taps prevencinė. Vairuotojai gal išmoks sustoti prie perėjų ir praleisti vaikus“, – sakė S. Dumbliauskienė.

„Lietuvos rytas“: Dėl galimų interesų konfliktų socialdemokrato Ričardo Malinausko vadovaujamuose Druskininkuose spaudžiami kairieji ėmė energingai kontratakuoti dešiniuosius. Vienas pirmųjų į socialdemokratų taikiklį pateko šalia Druskininkų esančio Lazdijų rajono ilgametis meras konservatorius Artūras Margelis. Oponentams užkliuvo dešiniųjų politiko veikla, susijusi su jį liaupsinančio laikraščio bei naujienų portalo „Dzūkų žinios“ leidyba. Kaip sakė Artūras Margelis: svarbiausias tikslas – kraštiečių gerovė, tokių ir panašių publikacijų laikraštyje apstu.

Teisme bus sprendžiamas narkotikų platintojų iš Varėnos likimasFM99 (2)

Apie prekybą narkotikais tabore kalbėti mėgdavęs Vilniaus čigonų bendrijos „Čigonų laužas“ vadovas Josifas Tyčina staiga pritilo, kai į kvaišalų prekybos pinkles įsivėlė jo šeima (nuotr. „FM99“)

„Šiaulių naujienos“: „Šiaulių miesto savivaldybė ruošiasi reformai“, – vakar pranešė miesto valdžia. Tiesa, kol kas pertvarka matoma tik popierinėje schemoje: vieni skyriai jungiami su kitais, atsiranda keturi departamentai, kiti skyriai apskritai „išgaruoja“. Dėl reformos, kuri turėtų įsigalioti nuo spalio mėnesio, kai kuriems skyrių vadovams gali tekti atsisveikinti su „šiltomis vadovų kėdėmis ir pereiti į specialistų pareigas. Valdžia neslepia – darbuotojų nuotaikos įvairios, yra ir pasipiktinusių. Tikėtina, kad atsiras ir tokių, kurie, pamatę, jog atlyginimas sumažėjo keliais šimtais eurų, trenks savivaldybės durimis ir ieškos laimės kitur. Tačiau esą kitaip ir negali būti – visos reformos reikalauja aukų. Klausite, koks tikslas? „Norime gerinti savo veiklą“, – atšauna valdžia.

„Lietuvos rytas“: Apie prekybą narkotikais tabore kalbėti mėgdavęs Vilniaus čigonų bendrijos „Čigonų laužas“ vadovas Josifas Tyčina staiga pritilo, kai į kvaišalų prekybos pinkles įsivėlė jo šeima. Įkandin sūnų dešimčiai metų už grotų iškeliavo ir jo žmona. Vilniaus čigonų bendruomenės vadovas Josifas Tyčina 10 metų turės gyventi be žmonos. Apeliacinis teismas atsižvelgė į medicinos ekspertų išvadas bei žmonos sveikatos būklę ir paskyrė minimalią bausmę, kurią ji atliks Panevėžio moterų pataisos namuose.

Laida „Pirmas puslapis“ parengta pagal naujienų agentūrų ELTA ir BNS bei „FM99“ žinių tarnybos informaciją.

Komentarai

komentarai(-ų)