Rezoliuciją dėl Astravo AE palaikė rekordinis skaičius europarlamentarų

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|RadioPublic | Breaker| Anchor|Pocket Casts

Europos Parlamente šią savaitę buvo daug diskusijų rytų kaimynystės temomis. Trečiadienio Europos klube apie tai išsamiai kalbėjome su parlamento Užsienio reikalų komiteto nariais ir trijų didžiausių parlamento politinių jėgų atstovais Petru Auštrevičiumi, Andriumi Kubiliumi ir Juozu Oleku.

Paklausyti diskusiją galite podcastų platformose, pažiūrėti ir Youtube, į kur jus nuves Europos klubo facebook arba twitter paskyros.  Europarlamentarai Petras Auštrevičius, Andrius Kubilius ir Juozas Olekas Europos diskusijų klube

Šiandien kai kurių aptartų temų rezultatai ir kiti savaitės įvykiai. 

Klausykite Europos klubo laidą

Rezoliucija dėl Astravo atominės elektrinės, kurioje reikalaujama nepradėti elektrinės komercinės veiklos neįgyvendinus ES saugos rekomendacijų. sulaukė itin daug dėmesio – penki Lietuvos europarlamentarai pasisakė diskusijoje, o energetikos eurokomisarė Kadri Simson informavo EP narius apie Europos Komisijos (EK) ir Branduolinės saugos reguliuotojų grupės ekspertų vizitą Baltarusijoje anksčiau šią savaitę.

Sekite Europos klubą Twitter | Facebook

Šiuo metu rengiama vizito ataskaita, o Komisija žada akylai stebėti rekomendacijų įgyvendinimą ir ateityje surengti dar vieną ekspertų vizitą. Komisija laikosi pozicijos, kad Baltarusija turėtų nedelsdama įgyvendinti visas saugos rekomendacijas, ir to paprašė Baltarusijos vyriausybės.

Vis dėlto pagal tarptautinę teisę sprendimą dėl licencijos Astravo AE komercinei veiklai priima Baltarusijos valdžios institucijos, o galutinė atsakomybė už elektrinės saugą tenka operatoriui, prižiūrimam nacionalinio reguliuotojo, aiškino eurokomisarė.

Podcast’e klausykite penkių Lietuvos europarlamentarų nuomones bei eurokomisarės pažadus stebėti situaciją ir informuoti Europos Parlamentą.

Trečiadienio Europos klube bandėme spėti, kokio palaikymo susilauks rezoliucija – balsavimo rezultatas smarkiai pranoko lūkesčius. Rezoliucija dėl Astravo atominės elektrinės (AE) saugos patvirtinta 642 EP nariams balsavus už, 29 prieš ir 21 susilaikius. Kokie buvo Petro Auštrevičiaus ir Andriaus Kubiliaus spėjimai – klausykite podcast’e.

EP patvirtino ekonomikos gaivinimo priemonę ir siekia mažinti dirbančiųjų skurdą

Europos Parlamentas plenarinėje sesijoje 582 iš 691 patvirtino 672,5 mlrd. eurų dydžio ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę, skirtą padėti kovoti su pandemijos padariniais. Ši priemonė yra didžiausia 750 mlrd. eurų dydžio gaivinimo priemonių rinkinio „Next Generation EU“ dalis. Plačiau apie tai Europos klube kalbėjome vykstant diskusijoms komitetuose su europarlamentarais Aušra Maldeikiene bei Juozu Oleku ir ekonomistu Pauliumi Kunčinu. Plačiau klausykite ir skaitykite: 

Ši ekonomikos gaivinimo priemonė turi padėti sumažinti skurdą ir nedarbą, padidinti lyčių lygybę ir sustiprinti valstybių sveikatos sistemų atsparumą. Tam skirta dar viena šios savaitės rezoliucija – europarlamentarai ragina Komisiją ir ES valstybes užtikrinti, kad visi dirbantieji galėtų pragyventi iš atlyginimo.

EP narė Vilija Blinkevičiūtė

Apie tai pasakojo Vilija Blinkevičiūte Europos Parlamento Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja, klausykite podcast’e.

Pasveikinta Ukrainos pažanga

EP pasveikino ES ir Ukrainos asociacijos susitarimo įgyvendinimo pažangą, reikšdamas rūpestį dėl plačiai paplitusios korupcijos ir oligarchų įtakos.
Ketvirtadienį 526-iais balsais priimtoje rezoliucijoje Ukraina giriama už Asociacijos susitarime su ES prisiimtų įsipareigojimų įgyvendinimą, ypač žemės ūkio, energetikos, skaitmeninės ekonomikos ir aplinkosaugos srityse.

Europarlamentarai sveikina „precedento neturinčius pagalbos paketus, įskaitant makrofinansinę paramą, kurią Sąjunga suteikė Ukrainai, kaip Europos komandos narei, siekdama padėti šalims partnerėms įveikti dėl COVID-19 susidariusią ekstremaliąją padėtį“.

Europos klubas dalinai finansuojamas Europos Parlamento

Komentarai

komentarai(-ų)