Saugaus eismo projektas „Jei matomas – esu saugesnis“

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Siekiant gerinti eismo saugumo situaciją ir skatinti pėsčiųjų, dviračių (elektrinių paspirtukų) vairuotojų atsakingą dalyvavimą viešajame eisme, organizuojamas socialinis iniciatyvinis-prevencinis saugaus eismo projektas „Jei matomas – esu saugesnis“. Plačiau apie akciją kalbėjomės su administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausiuoju specialistu Renatu Siaurusaičiu.

Dieną eismas intensyvesnis, dėl to eismo įvykių įvyksta daugiau, o tamsiuoju paros metu didelę įtaką eismo saugumui keliuose turi matomumas, kai vairuotojui pastebėti pėsčiąjį (dviračio vairuotoją, vadeliotoją) tamsoje yra labai sunku. Atkreiptinas dėmesys, kad neapšviestu keliu be atšvaito einantis pėsčiasis rizikuoja gyvybe aštuonis kartus dažniau, tamsiuoju paros metu žūsta daugiau kaip pusė į eismo įvykį patekusių pėsčiųjų, kas trečias patiria sunkius sužeidimus.  Norėdami išvengti eismo įvykių, į kuriuos patenka pėstieji, tiek jie patys, tiek ir transporto priemonių vairuotojai (dviračių, vadeliotojai), turi elgtis atsakingai. Vairuotojai, atsižvelgdami į važiavimo (oro ir eismo) sąlygas, privalo pasirinkti saugų (ne leistiną) važiavimo greitį, kad spėtų laiku sustabdyti transporto priemonę. Ypač atidūs vairuotojai turi būti prieš pėsčiųjų perėjas, važiuodami per sankryžas, ruožuose prie švietimo (ugdymo) įstaigų, žaidimų aikštelių, kur į važiuojamąją kelio dalį gali netikėtai įbėgti nepilnamečiai, taip pat stovėjimo aikštelėse prie prekybos centrų, parduotuvių ir t. t.

Tyrimai ir praktika rodo, kad keliuose tamsiuoju paros metu saugos priemonių (atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų) nenaudoja vis dar nemaža dalis pėsčiųjų, dviračių vairuotojų, taip pat ir vadeliotojai. Tai pasakytina tiek apie jauno, vidutinio ar senyvo amžiaus žmones.  

Žmogus, turintis (segintis) atšvaitą, dėvintis ryškiaspalvę liemenę ar kitus drabužius su šviesą atspindinčiais elementais, pastebimas iš tris kartus didesnio, vidutiniškai 300 metrų, atstumo, o be atšvaito (-ų) – vos 100 metrų atstumu nuo transporto priemonės, važiuojančios su įjungtomis tolimosiomis žibintų šviesomis, ir tik 50 m atstumu nuo transporto priemonės – su įjungtomis artimosiomis žibintų šviesomis. Tokiu atveju vairuotojui tinkamai sureaguoti ir išvengti susidūrimo dažniausiai neįmanoma.

Socialinę iniciatyvą „JEI MATOMAS – ESU SAUGESNIS!“ organizuoja logistikos kompanija TRANSIMEKSA, informacinis partneris radijo stotis FM99, renginiai vyks šių metų rugsėjo mėnesį, trijuose miestuose: rugsėjo 16 d. (ketvirtadienį) nuo 12 iki 13.30 val. – Marijampolėje, J. Basanavičiaus a. 2 (prie policijos komisariato), rugsėjo 21 d. (antradienį) nuo 12 iki 13.30 val. – Alytuje, Rotušės a. ir rugsėjo 22 d. (trečiadienį) nuo 12 iki 13.30 val. – Lazdijuose, Nepriklausomybės a.

Į renginius kviečiami 4–9 klasių moksleiviai, kurių metu įžanginę saugaus eismo pamoką ves Kelių policijos pareigūnai, protų mūšį saugaus eismo tema ves „Tūkstantmečio vaikų“ televizijos laidų vedėjas Robertas Petrauskas.

Protų mūšio laimėtojų lauks prizai, kuriuos įsteigė TRANSIMEKSA. Kiekvienas mokinys gaus atšvaitų sau ir galės pasiimti draugams (artimiesiems).

Komentarai

komentarai(-ų)