1962-aisiais debiutavo „The Rolling Stones“ – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Liepos 12-oji šou pasaulyje:

1950 – gimė grupės „Kiss“ muzikantas Eric Carr (Erikas Karas).

1962 – gimė Dan Murphy (Danas Merfis) iš „Soul Asylum“ – Amerikos alternatyviojo roko grupės, 1983-iaisiais susikūrusios Minesotoje, JAV. Kolektyvas išaugo iš vietinės grupės „Loud Fast Rules“, kuri veiklą pradėjo dar 1981-aisiais ir kurią sudarė Dan‘as Murphy, Dave‘as Pirner‘is, Karl‘as Mueller‘is bei Pat‘as Morley. „Soul Asylum“ tris albumus įrašė priklausydami „Twin/Tone Records“ ir du bendradarbiaudami su „A&M Records“. Tiesa, didelės komercinės sėkmės jie nesulaukė. Galiausiai 1992-aisiais pasirodė du kartus platininiu tapęs jų diskas „Grave Dancers Union“, kuriame skambėjo ir „Grammy“ statulėlę laimėjęs jų singlas „Runaway Train“. Po trejų metų kolektyvas išleido dar vieną platininiu tapusį įrašą – albumą „Let Your Dim Light Shine“, tačiau grupės veikloje tai tapo paskutiniuoju tokiu sėkmingu darbu. 2004 metais Mueller‘iui buvo diagnozuotas vėžys, grupė jam padėti surengė labdaringą koncertą, tačiau po metų jis mirė. Pastaraisiais metais grupė ir toliau tęsia savo veiklą, atlikdami gyvus pasirodymus.

The Rolling Stones1962 – Londono „Marquee“ klube debiutavo „The Rolling Stones“. Tai viena iš reikšmingiausių ir populiariausių visų laikų pasaulio muzikos grupių. „The Rolling Stones“ per savo karjerą išleido daugiau nei 20 studijinių albumų ir virš 100 singlų, bei pardavė daugiau nei 200 mln. įrašų. Tai taip pat yra viena sėkmingiausiai koncertuojančių pasaulio grupių iki pat šių dienų. Per visą savo ilgą veiklos laikotarpį grupė beveik nepakeitė savo muzikinio stiliaus, kurį galima apibūdinti kaip bliuzroką, o grupės veidu tapęs vokalistas Mick Jagger – savo mačo įvaizdžio. Grupės principiniu įkūrėju laikomas Brian Jones (1942–1969), kuris tuo metu muzikavo įvairiais instrumentais bliuzo klubuose Londone, kol nusprendė suburti grupę. Keith Richards ir Mick Jagger buvo pažįstami nuo vaikystės ir taipogi tuo metu ieškojo grupės, prie kurios galėtų prisijungti. Grupės pavadinimą sugalvojo Brian Jones tardamasis dėl pirmų pasirodymų. Paklaustas telefonu dėl grupės pavadinimo Brian Jones paėmė jį iš Muddy Waters, kurio albumas tuo metu gulėjo ant stalo, dainos „Rollin’ Stone Blues“ pavadinimo. Pirmasis grupės pasirodymas įvyko Londono pub‘e „Marquee Club“ liepos 12 d. Grupę tuo metu sudarė vokalistas Mick Jagger, gitaristai Brian Jones ir Keith Richards, pianistas Ian Stewart, bosistas Dick Taylor ir būgnininkas Mick Avory. Greitu laiku Dick Taylor ir Mick Avory paliko grupę, juos pakeitė Bill Wyman ir Charlie Watts.

1992 – grupės „Guns N’ Roses“ lyderis Axl Rose (Akselas Rouzas) buvo suimtas Niujorko Kenedžio aerouoste. Jam pateikti kaltinimai susiję su grupės koncertu 1991 metais.

2011 – JAV popmuzikos dievaitė Lady Gaga (Leidi Gaga) paskelbta Sidnėjaus garbės piliete dėl kovos už gėjų teises.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)