1975-aisiais John Lennon paskutinį kartą pasirodė televizijoje – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Birželio 13-oji šou pasaulyje:

Frank Zappa1958 – Frank Zappa (Frenkas Zapa) baigė „Antelope Valley“ vidurinę mokyklą Lankasterio mieste (Kalifornija, JAV). F. Zappa (1940–1993) muziką kurti pradėjo būdamas vos 14 metų. 1964-aisias jau subūrė savo vadovaujamą grupę „The Mothers of Invention“, o po dvejų metų išleido pirmąjį albumą „Freak Out“ (1966). Šios grupės muzika ir šiandien mielai įtraukiama į klasikinės muzikos koncertus, nors F. Zappa’os pavardės klasikinės muzikos žinynuose nerasite, o didžiausiose Lietuvos bibliotekose nėra ir F. Zappa’os autobiografinės knygos „The Real Frank Zappa Book“. F. Zappa’os muzika pirmiausiai klausytoją traukia psichodeliniu stiliumi ir parodijos elementais. Šioje muzikoje jungiami roko, džiazo, avangardo ir elektroninės muzikos bruožai. Eklektinę pakraipą F. Zappa išlaikė ir iširus grupei „The Mothers of Invention“. Labiausiai jo muzikos mėgėjų ir kritikų buvo pastebėti roko operos „Joe’s Garage“ (1979) ir albumo „Jazz from Hell“ (1986) pasirodymai. Pastarasis albumas įrašytas jo namų studijoje, naudojant „Synclavier“ sintezatorių. Paskutiniuosius dešimt savo gyvenimo metų F. Zappa dirbo su Londono simfoniniu orkestru, ansambliu „Intercontemporain“ ir grupe „Modern“. Šio laikotarpio darbai įdomesni ne plačiajai auditorijai, o muzikologams. Būtent su minėtu orkestru sukurta muzika susilaukė didžiausio muzikos kritikų dėmesio.

1969 – grupėje „Rolling Stones“ pradėjo muzikuoti Mick Taylor (Mikas Teiloras).

1975 – John Lennon (Džonas Lenonas) paskutinį kartą pasirodė televizijoje ir atliko dainą „Imagine“.

1980 – įvyko filmo „Roadie“ premjera, kuriame vaidino roko legendos Meatloaf (Mitlaufas), Blondie (Blondi) ir Roy Orbison (Rojus Orbisonas).

1980 – Paul McCartney (Polas Makartnis) išleido albumą „Waterfall“.

2010 – būdamas 81 metų amžiaus Virdžinijos valstijos Varinos mieste mirė legendinis JAV kantri muzikos atlikėjas Jimmy Dean (Džimis Dinas).

2010 – Niujorke vykusioje 64-oje „Tony“ apdovanojimų ceremonijoje pagrindinius laurus pelnė miuziklas „Memfis“ ir pjesė „Raudona“.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)