Gimė „Talking Heads“ vokalistas David Byrne – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Gegužės 14-oji šou pasaulyje:

1952 – gimė „Talking Heads“ vokalistas škotas David Byrne (Deividas Birnas). „Talking Heads“ kūryboje persipynė punk roko, „new wave“, pop, funk, pasaulinės muzikos ir „art“ roko elementai. Vokalistas ir dainų autorius David‘as Byrne‘as kūrė mįslingus, sunkiai suprantamus dainų tekstus ir itin traukdavo dėmesį įvairiais išskirtiniais projektais bei neeiliniu atlikimu. Kritikas Stephen‘as Thomas‘as Erlewine‘as grupę „Talking Heads“ apibūdino, kaip „vieną kritikų labiausiai palaikomų 90-ojo dešimtmečio grupių, sugebėjusią sukurti ir keletą pop muzikos hitų“.

David Byrne

1952 – gimė lietuvių kilmės kino režisierius Robert Zemeckis (Robertas Zemeckis), laimėjęs „Oskarą“ už filmą „Forestas Gampas“.

1966 – gimė „Alice in Chains“ bosistas Mike Inez (Maikas Inezas).

1966 – gimė vokiečių dueto „Milli Vanilli“ narys Fabrice Morvan (Fabricas Morvanas).

1985 – JAV Prezidentas Ronald Reagan (Ronaldas Reiganas) Baltuosiuose rūmuose įteikė humanitarinį apdovanojimą Michael Jackson (Maiklui Džeksonui).

1998 – nuo širdies smūgio mirė 82 metų Frank Sinatra (Frankas Sinatra) – vienas populiariausių JAV dainininkų ir kino Akademijos apdovanotas aktorius. Jis yra trečias visų laikų labiausiai perkamų atlikėjų sąraše. Populiariausi kūriniai „New York“, „My Way“, „Strangers in the Night“, „Fly Me to the Moon“.

Užaugo gatvėje, todėl jau nuo pat pradžių išmoko kabintis į gyvenimą. Muzikinę karjerą pradėjo tuomet vyravusio svingo eroje. Kaip solo atlikėjas pripažinimo sulaukė XX a. 5-ojo dešimtmečio viduryje, kai pasirašė sutartį su įrašu kompanija „Columbia Records“. Pirmąjį albumą The Voice of Frank Sinatra išleido 1946 m. Jo profesionalo karjera buvo nustojusi kilti iki šeštojo dešimtmečio, kai 1953 m. jis pelnė Oskaro apdovanojimą už geriausią antro plano vaidmenį filme „From Here to Eternity“. Tais pačiais metais sudarė sutartį su „Capitol Records“ ir išleido keletą šlovės susilaukusių albumų, kaip kad Wee Small Hours, Songs for Swingin’ Lovers, Come Fly with Me, Only the Lonely ir Nice ‘n’ Easy. 1961 m. paliko „Capitol“, kad įkurtų savo įrašų kompaniją „Reprise Records“.

frank sinatra

Frank Sinatra

Buvo vienas iš „Rat Pack“ šutvės įkūrėjų ir palaikė artimus ryšius su įvairiomis šou verslo žvaigždėmis ir valstybės pareigūnais, įskaitant Džoną F. Kenedį. 1965 m., būdamas 50-ties, įrašė albumą September of My Years, vaidino Emmy laimėjusiame televizijos šou Frank Sinatra: A Man and His Music bei įrašė hitus „Strangers in the Night“ ir „My Way“. Smunkant jo įrašų pardavimams bei po kelių nesėkmingų filmų, 1971 m. Sinatra pranešė baigiąs karjerą, tačiau į sceną grįžo po dviejų metų pertraukos ir įrašė keletą albumų bei top 40 hitą „New York, New York“ 1980 m.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)