Prisiminkime Louis Armstrong – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Liepos 4-oji šou pasaulyje:

Louis Armstrong1900 – gimė legendinis džiazo atlikėjas Louis Armstrong (Luisas Armstrongas) – džiazo trimitininkas ir dainininkas. Luisą Armstrongą puikiai vertino ir klausytojai, ir džiazo kritikai (1952 m. džiazo žurnalas „Down Beat“ išrinko jį geriausiu metų atlikėju). Luisas Armstrongas gimė Naujajame Orleane, labai skurdžioje juodaodžių šeimoje. Sunki vaikystė turėjo didelės įtakos jo muzikai. Louis išmoko groti kornetu paauglių pataisos namuose (jį įkalino už tai, kad 1917 m. Naujųjų Metų naktį į dangų iššovė iš patėvio pistoleto), kiek vėliau Luisas Armstrongas pradėjo groti kornetui giminingu trimitu,vo dainuoti pradėjo jau pagarsėjęs kaip trimitininkas. 1922 m. Luisas Armstrongas išvyko į Čikagą, tai buvo jo profesionalios karjeros pradžia. Greitai jis tapo vienu žinomiausių džiazo atlikėju gimtojoje šalyje, o dabar jo vardas yra vienas geriausiai žinomų visame pasaulyje, tapęs džiazo simboliu.

1958 – gimė grupės „INXS“ muzikantas Kirk Pengilly (Kirkas Pengilis).

1927 – gimė italų kino aktorė Gina Lollobrigida (Džina Lolobridžita).

1964 – grupė „The Rolling Stones“ išleido dainą „Tell Me“ iš albumo „Profile“.

1976 – buvo išleista Elton John (Džono) ir Kiki Dee (Dy) daina „Don’t Go Breaking My Heart“.

1982 – daininkas Ozzy Osbourne (Ozi Ozbornas) vedė savo vadybininkę Sharon Arden (Šeron Arden).

1982 – dainininkė Diana Ross (Dajana Ros) pradėjo savo pirmąjį pasaulinį solo turą. Dainininkė, įrašų prodiuserė ir aktorė. Karjerą pradėjo kaip grupės „The Supremes“ pagrindinė vokalistė. Nuo 1970 m. pradėjo solinę karjerą. Diana Ross yra pardavus virš 100 milijonų įrašų.

2003 – mirė dainininkas, ypač populiarus Prancūzijoje 1940 – 1960 m., Andre Claveau (Andrė Klavo). Gimė 1915 m. Paryžiuje.

2007 – ritmenbliuzo dainininkas Bill Pinkney (Bilas Pinknis), paskutinis „The Drifters“ narys, buvo rastas miręs vos kelios valandos prieš tai, kai turėjo pasirodyti liepos 4-osios – JAV nepriklausomybės dienos koncerte.

2009 – sulaukęs 77 metų amžiaus Niujorke mirė liūdnai pagarsėjęs įrašų studijos savininkas Allen Klein (Alenas Kleinas), kuris suvaidino svarbų vaidmenį užbaigiant „The Beatles“ karjerą ir iškovojo teises į kai kurias žinomiausias „The Rolling Stones“ dainas. Per daugiau nei pusę amžiaus trukusią karjerą jis pelnė nuovokaus, bet gangsterį primenančio veikėjo reputaciją.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)