Billie Holiday – gimimo diena! – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Balandžio 7-oji šou pasaulyje:

Billie Holiday viršeliui1915 – Baltimorėje gimė Billie Holiday (Bili Holidei) (tikras vardas Eleonora Fagan Gough) – amerikiečių džiazo dainininkė ir dainų autorė. Jos dainavimo stilius, daugiausiai įkvėptas instrumentalistų, parodė naują būdą kaip galima žaisti tempu ir žodžiais. 1956 metais Billie Holiday išleido autobiografiją „Lady Sings the Blues“, ir vėliau išaiškėjo, kad joje yra daug netikslumų. Sceninis pseudonimas pasiskolintas iš mėgstamos aktorės Billie Dove ir iš jos, kaip spėjama, tėvo, Clarence Holiday. Pačioje karjeros pradžioje ji rašė savo pavardę kaip „Halliday“, taip siekdama atsiriboti nuo savo tėvo, bet vėliau pakeitė pavardę atgal į Holiday. Billie Holiday debiutas buvo 1933 metais kai John Hammnond ją supažindino su Benu Gudmanu, žinomu to meto džiazo atlikėju, su kuriuo padarė keletą įrašų. 1935 metais, kai Billie tęsė savo karjerą su grupe vadovaujama pianisto Teddy Wilson, jie vėl bendradarbiavo įrašant keletą dainų. Nuo 1938 metų ji buvo pakankamai garsi, kad galėtų pritraukti publiką naudodamasi savo vardu.

1981 – Bruce Springsteen (Briusas Springstynas) ir „E Street Band“ Vokietijos mieste Hamburge pradėjo pirmąjį koncertinį turą po Europą.

1997 – „Oasis“ vokalistas Liam Gallagher (Lajemas Galageris) vedė aktorę Patsy Kensit (Petsi Kensit).

2008 – legendiniam muzikantui Bob Dylan (Bobui Dilanui) paskirtas specialus Pulitzer (Pulicerio) premijos komisijos raštas už „didelę įtaką populiariajai muzikai ir Amerikos kultūrai, kurią apibūdina ypatingos poetinės įtaigos lyrinės kompozicijos“.

Komentarai

komentarai(-ų)