Šiandien gimtadienį švenčia legendinė Patricia Kaas -„Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – gruodžio 5-oji:

1938 – gimė amerikiečių bliuzroko žvaigždė JJ Cale (Džei Džei Keilas).

1946 – gimė ispanų operos tenoras Jose Carreras (Chosė Kareras).

patricia1966 – gimė prancūzų dainininkė, aktorė Patricia Kaas (Patricija Kas), be abejonės garsiausia šių dienų Prancūzijos dainininkė, profesionalumu ir šlove nenusileidžianti legendinei Editai Piaf. Klasikinės chanson melodijos Patricijos Kaas dainose romantiškai nuspalvinamos džiazo ir bliuzo tonais pakerėjo milijonus muzikos mylėtojų visame pasaulyje. Šiuo metu dainininkės sąskaitoje daugiau nei 14 milijonų parduotų albumų, šimtai koncertų penkiuose pasaulio kontinentuose, o 2003 Patricia Kaas suvaidino pagrindinę rolę legendinio prancūzų režisieriaus Claude Lelouch juostoje „O dabar…ponios ir ponai“. Lapkričio 5 išleistas naujasis atlikėjos albumas „Kaas Chante Piaf“ („Kaas dainuoja Piaf“). Šis darbas, kaip ir netrukus prasidėsiančios pasaulinės gastrolės, yra skirtas prieš 50 metų mirusios legendinės prancūzų estrados žvaigždės Edith Piaf atminimui. Laiko patikrintos ir auksine estrados klasika tapusias Edit Piaf dainos, kurias albume „Kaas Chante Piaf“ įamžino Patricia Kaas suskambo visiškai naujai. Naują skambesį sukurti padėjo jaunosios prancūzų electro muzikos bangos atstovai Yoannas Lemoine, dar žinomas „Woodkid“ pseudonimu, sparčiai populiarėjantis duetas „The Shoes“ ir prodiuseris, remiksuotajas ir DJ‘us Pierre-Alexandre Bussonas, save vadinantis „Yuksek“ pseudonimu.

1967 – Londone buvo atidaryta grupės „The Beatles“ drabužių parduotuvė „Apple“.

1973 – Paul McCartney (Polas Makartnis) išleido albumą „Band on the Run“.

1993 – nusižudė grupės „Gin Blossoms“ 32 metų gitarininkas Douglas Hopkins (Daglasas Hopkinsas). Prieš keletą metų muzikantas dėl alkoholizmo iš grupės buvo pašalintas.

1997 – amerikiečių R&B muzikos dainininkė Toni Braxton (Toni Brekston) padavė į teismą kompanijas „LaFace Records“ ir „Arista Records“, teigdama, kad 1989 m. sudaryti kontraktai su šiomis įrašų kompanijomis buvo negaliojantys.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)