Šiandien Tarptautinė teatro diena! Alytuje išdalinti „Teatrakmeniai“

Kovo 27 dieną minima Tarptautinė teatro diena. Pirmasis profesionalus europietiškas teatras įkurtas Renesanso epochoje. Tai buvo italų kaukių komedijų teatras. Nuo to laiko klajojantys aktoriai po truputį tapo sėslūs, pradėjo vaidinti pastoviose vietose. O Lietuva drąsiai gali didžiuotis prieš kitas šalis kaip turinti daugybę teatrų (daugiau nei 30), kurių ne vienas pripažintas ir pasauliniuose teatrų festivaliuose. Alytuje šiai progai paminėti sekmadienį buvo išdalinti „Teatrakmeniai“.

IMG_4515

Apdovanojimas atiteko Alytaus teatro direktorės pavaduotojai rinkodarai ir plėtrai Laurai Našlėnaitei (Zitos Stankevičienės nuotr.)

Skulptoriaus Audriaus Janušonio sukurti darbai „Teatrakmeniai“ buvo įteikti dviems Alytaus teatro darbuotojoms. Apdovanojimai atiteko  režisierei ir aktorių trupės vadovei Andrai Kavaliauskaitei bei Alytaus teatro direktorės pavaduotojai rinkodarai ir plėtrai Laurai Našlėnaitei.

Kaip sakė Laura Našlėnaitė, šis įvertinimas nėra jos vienos: „jau antrą dešimtmetį dirbu teatre ir kiekvieną dieną dėl to virpa širdis. O šių metų didžiausias džiaugsmas, kad turim naujai suformuotą skyrių, kurio darbuotojais net tik džiaugiuosi, bet ir didžiuojuosi. Neprisiimu šio apdovanojimo tik sau“.

Andra_23

Apdovanojimas atideto režisierei ir aktorių trupės vadovei Andrai Kavaliauskaitei (organizatorių nuotr.)

Tuo tarpu Andra Kavaliauskaitė pabrėžė, kad dviprasmiškas jausmas gauti apdovanojimą. „Iš vienos pusės be galo malonu ir gera, o iš kitos pusės atrodo, kad dar nesi to vertas ir to akmenėlio verti tie žmonės, kurie įkūrė teatrą. Norisi, kad teatras kvėpuotų, gyvuotų ir žiūrovas mumis pasitikėtų“.

Komentarai

komentarai(-ų)