Svarbiausi Pietų Lietuvos įvykiai 2017 metais: tarp gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų ir „Šimtalapė“ iš Alytaus

Svarbiausi Pietų Lietuvos įvykiai 2017 metais – vasaris:

Vasario 21 d., minint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, Kultūros ministerijoje paskelbti Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai. Šiais metais paskelbta 14 laureatų. Jo tikslas – skatinti verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, originalius vardus. Valstybinė kalbos inspekcija šiam konkursui išrinko įvairiuose Lietuvos miestuose 2016 metais įregistruotus įmonių pavadinimus, tarp kurių pateko ir Alytuje veikianti kepyklėlė „Šimtalapė“.

Sveikindamas konkurso nugalėtojus kultūros ministrės patarėjas Evaldas Stankevičius pabrėžė lietuviškų įmonių pavadinimų svarbą ir jų prasmę puoselėjant gimtąją kalbą, pasidžiaugė, kad verslininkai supranta žodžio prasmę ir galią. Valstybinės kalbos inspekcijos pirmininkas Donatas Smalinskas renginio dalyviams sakė, kad konkurso tikslas – skatinti verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, originalius vardus.

simtalape

Tarp gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų ir „Šimtalapė“ iš Alytaus (AMS nuotr.)

Šių metų konkurso nugalėtojais paskelbtos šios įmonės: „Apkabink mėnulį“, „Pusė karalystės“, „Tiesios kreivės“, „Vėjo žingsniai“ ir „Teisingumo vartai“ iš Vilniaus, „Duomenų palėpė“, „Ližė smaližė“ iš Kauno, „Juodaragis“ ir „Juostė“ iš Šiaulių, „Šimtalapė“ iš Alytaus, „Cinamono rūkas“ iš Anykščių, „Dūzgutis“ iš Kauno rajono, „Žydėjimas vyšnios“ iš Šilalės rajono, „Balta sala“ iš Trakų rajono.

Įmonių veikla labai įvairi: knygos ir idėjos vaikams, prekyba vonios įranga, šokoladu, informacinės technologijos, vaikų žaidimų kambarys, metalo, konditerijos gaminiai, drabužių siuvimas ir prekyba, nekilnojamojo turto agentūra, iliuzijų muziejus, teisinės paslaugos, kineziterapijos studija, švenčių dekoravimas.

Komentarai

komentarai(-ų)