“Swamp 2020” – saviizoliacija nuo masinės kultūros

Dėl pandemijos atkritus didiesiems festivaliams, ši vasara priklauso mažiesiems. Vienas tokių, po metų pertraukos, liepos 24-25 dienomis, sugrįžtanti darbo ir poilsio stovykla “Swamp” Lavysabalėje, Dzūkijoje. Po kelis mėnesius trukusios ramybės kapitalistinis “dirbk-pirk-mirk” traukinys vėl pajudėjo, tačiau “pasidaryk pats” entuziastai kviečia pratęsti saviizoliaciją nuo masinės psichozės Dzūkijos aukštapelkėje.

Vidurvasarį pušyne prie Lavyso ežero susirinks besidomintys kitokiu gyvenimo būdu ir jo išraiškomis. Pavadinimą nuo “Swampfest” iki “Swamp” susitrumpinęs sambūris kviečia praleisti savaitgalį laisvoje ir kūrybingoje bendruomenėje be reklaminio triukšmo, grubių apsauginių ir beveidės masinės kultūros. “Swampfest 2016” flashback – https://youtu.be/w5tmMv5RRgw

2013-aisiais buvęs grupių „Bora“ ir „Analfists“ narys, vieno populiariausių lietuviškų fanzinų “Kablys” ir muzikos įrašų leidyklos „Kablio muzika“ įkūrėjas Krilaz, apsilankęs latviškame „Tabūns“ ir čekiškame „Fluff Fest“, inicijavo pirmąjį „Swamp’ą“. Renginys vyko durpyne netoli Varėnos, kur Krilaz persikraustė gyventi iš miesto. Šis regionas, įtariama, dėl po žeme esančių tam tikrų iškasenų, pasižymi radikaliais temperatūrų skirtumais – priklausomai nuo sezono termometras čia dažnai pasiekia minimumus ir maksimumus. Todėl vidutiniškai čia nebūna.

  1. Tesa“ – „Control 5“: https://youtu.be/C0CR9q-avyM

Šiemet gyvus pasirodymus “Swampfeste” planuoja renginio senbuviai, Europos sunkiosios muzikos scenoje garsiai skambantis trio iš Latvijos „Tesa“, rokenrolinio bliuzo atstovai iš Lenkijos „Fertile Hump“, ekstremaliai greiti estai „Sociasylum“ ir visas būrys lietuviško pogrindžio: buvusi „shishi“ būgnininkė, tarp savo alter-ego klaidžiojanti Kotori Umiko, nesustabdomi pankroko veteranai „Toro Bravo“, ironiškas estrados kabaretas „Lapkričio dvidešimtosios orkestas“, vietoje bpm’ų bmx’us naudojantys krautsurfrokeriai „Egomašina“ ir regio ambasadoriai „Ministry of Echology“. Dienomis ir naktimis muzika rūpinsis didžėjai ir selektoriai: Matas Aerobica, DJ Vakarėlis, Deneez, Lena Ura, Narkus, Nindzė, Kala Soundsystem, E-root, Direktorius ir Sekretorė.

Fertile Hump“ – „No One Owes You”: https://youtu.be/G2odlAPM4U8

Stovykloje atgims daug aistrų sukeliantis “Dulkančios Durpės” futbolo turnyras, taip pat paruošta ir tinklinio aikštelė. Padus pakutens „Sadhu lentos“ – stovėjimo ant vinių pradžiamokslis, „Egomašina“ ir kompanija šokinės dviračiais į tvenkinį nuo rampos, o romantikai naktimis su „MMLAB“ stebės vasaros dangų. Natūralias spa paslaugas suteiks netoliese esantis Lavyso ežeras.

Egomašina“ – „Jūros banga“: https://youtu.be/iRoLl4-2FM4

Daugiau informacijos:

https://www.facebook.com/events/598068200833617

Komentarai

komentarai(-ų)