Trečiadienį paaiškės, kokia bus šilumos kaina Alytuje

Šiandien vykusio Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos posėdžio metu abi pusės pristatė savo argumentus dėl šilumos kainų. Trečiadienį bus paskelbtas sprendimas ar alytiškiams mažės šilumos kaina. Jeigu pritars Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, alytiškiams šilumos kaina mažės beveik ketvirtadaliu. Plačiau apie tai klausykite pokalbio su Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriumi Vytautu Jastremsku.

Apačioje naujausias Vytauto Jastremsko komentras. Pasiklausykite:

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas (FM99 nuotr.)

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) administracija paskelbė nutarimų dėl bendrovės „Litesko“ filialo „Alytaus energijos“ bazinės šilumos ir karšto vandens kainos nustatymo projektus.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Jastremsko, tokio sprendimo savivaldybė laukė beveik metus. „Per tą laiką atidžiai analizavome UAB „Litesko“ parengtą kainų projektą ir komisijai dar praėjusių metų pavasarį pateikėme daug esminių pastabų. Į didžiąją dalį komisija atsižvelgė ir savivaldybės siūlymus pripažino pagrįstais“, – džiaugėsi V. Jastremskas.

Administracijos direktoriaus teigimu, projekte numatyta, kad projekcinė šilumos kaina be PVM būtų 5,38 ct/kwh, arba mažėtų lyginant su dabar galiojančia daugiau kaip ketvirčiu, 26,5 procento: nuo 7,32 iki 5,38 ct/kwh. Tokiu būdu pagal šilumos kainą iš 47 vietos (tarp 50 miestų) Alytus pakiltų į 18 vietą, aplenkdamas Panevėžį ir nežymiai atsilikdamas nuo Klaipėdos.

„Be to, „Litesko“ privalėtų kompensuoti beveik 3 mln. eurų papildomų pajamų, kurias gavo alytiškiams permokėjus už šilumą 2014–2015 metais. Todėl šilumos kaina 2017–2018 metais bus dar mažesnė,“ – teigė administracijos direktorius.

Dėl laikotarpio, per kurį bus susigrąžinama permoka, turės apsispręsti Alytaus miesto taryba ir tam pritarti VKEKK. Galutinį sprendimą dėl šilumos kainos komisija priimti planuojama kovo 28 dieną, miesto savivaldybės tarybai klausimas bus teikiamas svarstyti kovo 30-ąją.

Komentarai

komentarai(-ų)