Trečiadienį Seime atidaroma Kęstučio Čilinsko atminimui skirta paroda, šalia Neries Žvėryne atsiras atminimui skirtas suolelis

Birželio 2 dieną, trečiadienį, 15 val. Lietuvos Respublikos Seimo Laisvės gynėjų galerijoje įvyks fotografijų parodos, kuri skirta šviesaus atminimo Seimo nariui, advokatui Kęstučiui Čilinskui atminti, atidarymas.

Parodos atidaryme dalyvaus K. Čilinsko artimieji, politinės ir visuomeninės veiklos bendražygiai. Parodos atidarymą numatoma tiesiogiai transliuoti Seimo interneto svetainėje Lrs.lt ir Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Parodą bus galima aplankyti iki birželio 15 d.

Prabėgo dešimtmetis, kai Anapilin išlydėjome teisininką, advokatą, žmogaus teisių ir viešojo intereso gynėją, Seimo narį ir Vyriausybės kanclerį Kęstutį Čilinską, tačiau iš naujo perverčiant K. Čilinsko straipsnius, jo, kaip teisininko, žmogaus teisių gynėjo, visuomenininko, telkusio pilietinę visuomenę, įžvalgas, prisimenant siūlymus ir principingus pasisakymus, akivaizdu, kad tai, kas skaudėjo, kuo rūpintasi, šiandien tiek pat aktualu, kaip buvo prieš dešimtmetį. „K. Čilinsko idėjos apie prokuratūros, teismų sistemos pertvarkas, viešojo intereso gynimą, žmogaus teises, valdžios atskaitomybę, pilietinės visuomenės kūrimą yra aktualios ir šiandien“, – teigia vienas parodos iniciatorių Seimo narys Vytautas Bakas.

„Esame atsakingi už tai, kas vyksta Tautoje, valstybėje“, – 2009 m. spalio 19 d. demokratinio judėjimo visuotiniame susirinkime priminė K. Čilinskas. Ši atsakomybė buvo jo gyvenimas. Visada, kiekviename žingsnyje, savo išskirtinę erudiciją, gilias teisininko žinias K. Čilinskas aukojo žmonėms, viešam interesui, Lietuvai.

Po parodos atidarymo 18 val. Žvėryne, prie Neries, K. Čilinsko atminimui bus pasodintas ąžuoliukas, atminimo lentele pažymėtas vienas iš suolelių.

Komentarai

komentarai(-ų)