„Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“: duris atveria nauja erdvė vaikams! Jame veiklas pagaliau galės pradėti ir Lietaus vaikai, turintys daug puikių žinių vasarai!

Prenumeruokite FM99 radijo podcast’ą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Kaip gera dalintis geromis žiniomis! Tai tarsi geriausia dovana, kurią malonu ir dovanoti, ir gauti dovanų, tiesa? Šį kartą į FM99 studiją daug gerų žinių mažiesiems ir jų tėveliams atnešė Alytaus miesto bendruomenės centro direktorė Loreta Trainavičienė ir Alytaus autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos pirmininkė Klementina Gruzdienė.

Klementina Gruzdienė ir Loreta Trainavičienė

Kaip pasakojo K. Gruzdienė, Lietaus vaikams ši vasara bus ypatinga! Pradedant vienijančia ir skatinančia bendrauti bei sužinoti „Herojų kava“, baigiant naujomis paslaugomis, skirtomis visai šeimai.

Kas yra „Herojų kava“? „Maxima“ organizuoto konkurso projektas, kurį pavyko laimėti alytiškių balsų dėka. Gautas finansavimas padės įgyvendinti seniai brandintą svajonę, kai „Lietaus vaikų“ bendruomenė atvyks su kvapnia kava, ja vaišins ir dalinsis žiniomis, patirtimis, atsiveš pripučiamas sensorines palapines, kuriose galės jaukiai praleisti laiką specialiųjų poreikių turintys ir įprastos raidos vaikai. Šią vasarą taip pat startuos pilotinė jutiminė stovykla, skirta šeimai, kurioje bus galima patirti vasarą visu savo kūnu, visomis juslėmis. Tai padės įgyvendinti jutiminis teatras, lauks sensoriniai kambariai, į veiklas įtrauks Mamos ir mažylio studija su mokytoja Sandra Kazlauskaite. Iš Jungtinės Karalystės atvyks dirigentas, muzikos pedagogas Marius Reklaitis, skaitysiantis paskaitas, atskleisiančias daug įvairių būdų lavinti vaikus muzikos pagalba.

Taip pat, kaip pasakojo K. Gruzdienė, jau prasidėjo registracija ir nemokamoms dinaminėms logopedijos paslaugoms. Tai aktyvi logopedinė veikla, skatinanti motyvaciją iš vidaus. O kol vaikai mokysis, mamos bus kviečiamos į meno terapijos užsiėmimus, burtis į bendruomenę ir pasijusti geriau.

Šios veiklos pagaliau atrado ir sienas! Alytaus miesto bendruomenės centras auga ir kviečia visus į atnaujintų patalpų Jiezno g. 1 atidarymą.
Čia planuojamos teikti vaikų dienos užimtumo paslaugos pagal vaikų pomėgius ir galimybes. Kaip pasakojo L. Trainavičienė, didelis džiaugsmas, kad Pirmajame Alytuje buvo atnaujintos patalpos, skirtos vaikų dienos užimtumui, kad po pamokų jie turės kur leisti laisvalaikį. Čia gyvenantiems vaikams nereikės ieškoti veiklų kituose mikrorajonuose. Atnaujintose patalpose yra ir atskiras kambarys mamoms kavos puodeliui, ir erdvės vaikams. L. Trainavičienė pabrėžia, kad šis užimtumo centras bus skirtas visiems vaikams. „Lietaus vaikai“ – pirmieji partneriai, kurie galės pradėti veiklas būtent čia. Tiesa, šiais metais, situacija keitėsi – vaikų dienos centrai tapo akredituoti, atsirado nemažai ribojimų, tad tėvai kviečiami atkreipti į tai dėmesį ir pildyti prašymus, kad mažieji galėtų turėti turiningą laisvalaikį.

Dienos centro atidarymo juostelė bus kerpama Alytaus gimimo dieną, birželio 15-ąją, 11 val!

O kokia bus Jūsų vaikų vasara? 🙂

Komentarai

komentarai(-ų)