Vyriausybės planas: kirpyklos ir ne maisto parduotuvės galėtų atsidaryti kitą pirmadienį

Vyriausybės nariai preliminariai sutarė, kad kai kurios ne maisto prekių parduotuvės ir kirpyklos galėtų atsidaryti nuo kito pirmadienio, tačiau galutinį sprendimą numatoma priimti šį trečiadienį.

„Tai turėtų būti prekyba lauke, tai yra ta prekyba, kuri nesukelia kažkokios didesnio žmonių maišymosi rizikos, būriavimosi rizikos mažesnėse erdvėse“

Karantino atlaisvinimo planą pristačiusi ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė pranešė, kad siūloma leisti atnaujinti veiklą grožio salonams, šiems užtikrinant, kad vienu metu paslauga būtų teikiama vienam klientui ir jam tektų ne mažiau nei 20 kvadratinių metrų plotas.Jei bus pritarta, veiklą galės atnaujinti ne maisto prekių parduotuvės, turinčios įėjimą iš lauko. Jose vienam klientui turės būti užtikrinamas 20 kvadratinių metrų plotas.

I. Šimonytė

Premjerės Ingridos Šimonytės siūlymu Ministrų kabinetas planui pritarė „iš esmės“, tačiau Vyriausybės nutarimą numatoma priimti trečiadienį. „Dėl paties karantino atlaisvinimo plano šiandien turėtumėm sprendimą, kad planui galime pritarti iš esmės, tačiau jo patvirtinti dar, matyt, negalime, todėl, kad reikia nuo tų startinių pozicijų per kitus etapus sudėlioti, kaip atitinkamai būtų didinamas, tarkime, parduotuvių, kuriose galima prekiauti, plotas“, – pasitarime sakė Vyriausybės vadovė.Jos teigimu, iki kito trečiadienio taip pat bus pateiktas siūlymas dėl prekybos lauke atidarymo. 

„Tai turėtų būti prekyba lauke, tai yra ta prekyba, kuri nesukelia kažkokios didesnio žmonių maišymosi rizikos, būriavimosi rizikos mažesnėse erdvėse. Turbūt tą formuluotę taip pat būtų galima iki trečiadienio apgalvoti“, – pasitarime sakė I. Šimonytė.

Prekybininkai ir grožio paslaugų teikėjai sprendimų dėl jų veiklos atlaisvinimo tikėjosi dar praėjusią savaitę, tačiau Vyriausybė galiausiai šio klausimo nusprendė nesvarstyti. Gruodžio viduryje sugriežtinus karantiną, šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, išskyrus maisto, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose. Tačiau praėjusį pirmadienį Ministrų kabinetas jau leido atnaujinti veiklą lauko slidinėjimo centrams.

A Armonaitė

Vyriausybė sutarė skirti 30 mln. eurų darbuotojų testavimui nuo koronaviruso. Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušinės Armonaitės, planuojama, kad parama galės pasinaudoti smulkios ir vidutinės įmonės, kurių veiklą apribojo karantinas. Anot jos, bus skiriama 12 eurų už vieną greitąjį antigeno arba greitąjį serologinį antikūnų tyrimą. Ministerijos teigimu, už šias lėšas bus galima testuoti apie 100 tūkst. darbuotojų, o vienas žmogus per tris mėnesius galėtų būti patikrintas 12 kartų. Į pagalbą galės pretenduoti tie verslai, kurie per pastaruosius dvejus metus nėra išnaudoję 200 tūkst. eurų valstybės pagalbos kartelės. Darbuotojams tyrimai turi būti atliekami reguliariai, kompensacijos  bus pervedamos įmonėms nuolat pagal atliktų tyrimų skaičių.Anot ministrės, verslas, testuodamas savo darbuotojus, vėliau galės užpildyti paraišką „Invegoje“ ir gauti kompensaciją. Tai, kad įmonės turėtų sulaukti kompensacijų už darbuotojų testavimą, praėjusią savaitę pranešė premjerė Ingrida Šimonytė. Anot jos, ši priemonė finansiškai padėtų ir motyvuotų darbdavius, ypač  smulkaus ir vidutinio verslo, testuoti darbuotojus, kad įmonių atsidarymas būtų kuo saugesnis. 

Komentarai

komentarai(-ų)