Alytuje įrengiamas punktas, kuriame bus atliekami tyrimai dėl COVID-19

Savisauga ir apsauga tarp žmonių jau jaučiasi.
Žmonės vaikšto su kaukėmis, su apsauginėmis pirštinėmis – saugo save.

Kaip Alytus yra pasiruošęs apsaugoti savo gyventojus, priimti grįžusius į Lietuvą, FM99 pasakojo  Alytaus Sporto rekreacijos centro direktorius Tomas Stupuris:

 

Ekstremalių situacijų komisijos posėdžių metu buvo patvirtinta priverstinio karantinavimo vieta – Alytaus miesto stadiono viešbutis. Centro stadione bus priimami žmonės, kurie grįžę neturės kur apsistoti ar nenorės „užkrėsti“ kitų. Pasak pašnekovo, įrengiant tokius punktus, turėtų būti numatyti planai, pravedami instruktažai tiek ten dirbantiems, tiek apgyvendinamiems žmonėms. Centro direktorius sako, kad žmonės, kurie dirbs su grįžusiais asmenimis, neturi apsaugos priemonių. Šio centro darbuotojai apsaugos priemonėmis rūpinsis patys.

„Esam palikti savarankiškai spręsti šią situaciją,“ – sako T. Stupuris.

Tuo tarpu Alytaus operacijų centro vadovė Neringa Rinkevičiūtė sakė, kad prie Alytaus kultūros centro bus įrengtas med.  punktas, kuriame bus galima pasitikrinti, jei  gyventojai jaučia tam tikrus simptomus. Tačiau pasak jos,  gydytojai, kurie turėtų ten dirbti neturi jokių saugos priemonių apart suteiktų reagentų.

AMS foto

Kalbant apie centrą, kuriame bus apgyvendinami galimai užsikrėtę asmenys N.Rinkevičiūtė sako, kad „norint patekti į centrą, žmogus turi būti būtinai užsiregistravęs pagal pateiktus nurodymus  visuomenės sveikatos centre ir turi būti pagrindimas, kad žmogus neturi , galimybės izoliuotis namuose.“Alytuje viso, kol kas, žinomi trys tokie asmenys (1-as apsistojęs, 2-u laukiami).

Nuo trečiadienio didžiuosiuose Lietuvos miestuose pradeda veikti pirmieji mobilūs koronaviruso patikros punktai.Juos šią savaitę žadama įrengti dešimtyje miestų.Alytuje – Kultūros centro aikštelė (Pramonės g. 1B) .

Kas gali tirtis?

Punktuose ėminius tyrimams galės priduoti asmenys, kuriems pasireiškė bent vienas iš koronavirusui būdingų simptomų – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui. Taip pat – jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos atveju.

Ėminius punktuose galės priduoti tik gavusieji konsultanto siuntimą.

Kur kreiptis?

Norint priduoti ėminius pirmiausia būtina kreiptis telefonu 1808. Sprendimą dėl siuntimo tirtis pagal pateiktą informaciją priims karštosios linijos konsultantas.

Jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina.

Savo transportas.

Į mobilius punktus bus siunčiami priduoti ėminius tik tie asmenys, kurie gali atvykti asmenine transporto priemone patys ar atvežami kito žmogaus. Į mobilų patikros punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

Vieta ir laikas.

Atvykimo laiką ir vietą tirtis siunčiamam asmeniui nurodys su juo susisiekęs mobilaus patikros punkto koordinatorius.

Kaip elgtis?

Atvykus į mobilų patikros punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip – jiems bus paaiškinta, kaip vyks tepinėlio paėmimo procedūra.

Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą gydyti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba ir jis bus transportuojamas į ligoninę.

Ką turėti? 

Tikrintis atvykęs žmogus su savimi turi turėti asmens dokumentą ir A4 formato popieriaus lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salone. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Darbo laikas.

Mobilūs punktai veiks nuo 8 iki 20 valandos. Juose dirbs trys žmonės – medikas (slaugytojas), koordinatorius ir padėjėjas.

 

Susiję:

Gynybos paramos fondas

Būkim dėmesingi, palaikykim vieni kitus

Lietuvoje – karantinas: kaip nuo kovo 16 d. gyvens alytiškiai

Komentarai

komentarai(-ų)