Ryšių su visuomene specialistas Arūnas Malinovskis: dirbu labai įdomų darbą, padedu žmonėms susikalbėti

Visuomenėje vis dažniau populiarėjant  tokiems posakiams, kaip „piaras“, „komunikatorius“, sklandant tokiems trumpiniams, kaip VR ar RSV, o daugumą išsisprendusių  keblių situacijų paaiškinant fraze: „geri viešieji ryšiai“, ne vienam kyla klausimas, ką reiškia visi šie posakiai.

Tai kas yra tie viešieji ryšiai, ryšiai su visuomene ir komunikacijos specialistai? Į šį klausimą atsakymo ieškome laidoje „Papasakok man“  pokalbyje su Lietuvos komunikacijos asociacijos nariu Arūnu Malinovskiu.

„Dirbu labai paprastą labai lengvą ir labai įdomų darbą – padedu žmonėms susikalbėti“, – savo darbą pokalbyje pristato Arūnas.

Vija ir Arūnas Malinovskis

Pasak pašnekovo pats pavadinimas  ryšiai su visuomene puikiai nusako darbo pobūdį. Ryšių su visuomene specialistui tenka tarpininko vaidmuo. Įmonėje, įstaigoje arba net politikoje, siekiant užtikrinti savo reputaciją, tinkamą įvaizdį būtina profesionali komunikacija, kurią organizuoja komunikacijos profesionalų komanda. Sakykime, įmonei ar politikams prireikia ištransliuoti žinutę visuomenei, tačiau ją būtina paversti suprantama daugeliui žmonių arba pritaikyti konkrečiai tikslinei auditorijai. Kaip jūs manote, kas paverčia žinutę suprantama? Atsakymas paprastas – komunikacijos specialistas. Jis žino tikslines auditorijas, kokia kalba joms yra suprantama ir kokiu būdu pateikta informacija pasieks reikiamą tikslą.

Nepraleisite įdomių pokalbių prenumeruodami mūsų tinklalaidę  Apple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS

Arūno įsitikinimu empatija yra būtina komunikacijoje. Reikia gebėti girdėti ir suprasti kitus, nesuabsoliutinti savo susikurto burbulo, kuriame mes tūnome, o įvertinti ir kitų burbulus, pabandyti pasisvečiuoti juose ir praplėsti savo suvokimo ribas.

Pokalbio I dalis
Pokalbio II dalis

Arūnas mano, jog visų darbų galima išmokti, todėl neapibrėžia, koks išsilavinimas būtinas ryšių su visuomene specialistui. Jo įsitikinimu, tai turi būti geras bendrasis universitetinis išsilavinimas ir gebėjimas naudoti turimas žinias. „Turi mėgti tai ką darai, dirbti ne per prievartą, o su malonumu“, – sako Arūnas.

Vija ir Arūnas Malinovskis

Įstojęs studijuoti į Vytauto Didžiojo universitetą, Arūnas norėjo tapti teisininku, komunikacijos specialistu tapo neplanuotai ir dirba šioje srityje jau septyniolika metų. Nors su nostalgija atsimena pirmąją darbovietę Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje, Arūnas teigia, kad nemėgsta ilgai užsibūti vienoje darbovietėje. Kodėl? Atsakymą išgirsite pasiklausę Vijos ir Arūno pokalbio įrašą. Taip pat sužinosite komunikacijos specialisto nuomonę apie politikų debatus, išgirsite kas yra  partizaninis marketingas, sužinosite, kodėl pašnekovas mėgsta dirbti su  Y ir Z kartos žmonėmis ir kodėl jam nepriimtinas noras ateiti ir nugalėti.

Taip pat skaitykite:

Gintautė Riabovaitė: žmonės pasako labai daug keistų dalykų

Komentarai

komentarai(-ų)