Seimas su netikėtumais. Ar tikrai dešiniųjų koalicija įmanoma? Galite dėlioti būsimą Seimo daugumą jau su tikrais rezultatais ir lyginti juos su apklausomis.

Seimas be L.Linkevičiaus, G.Kirkilo, bet su Laisvės partija – kanapių legalizavimo ir LGBT santuokų palaikytojais. Ar tikrai krikdemų atstovai TS su tuo sutiks?

Netikėtumai ir Alytaus bei Dzūkijos apygardose – 2016-ųjų vienmandačių nugalėtojai LVŽS atstovai Robertas Šarknickas ir Petras Valiūnas nepateko į antrą turą, kaip ir Valerijus Vencius bei Julius Sabatauskas. Tradiciškai socdemiškai balsuojančiame Alytuje tai nėra įprasta.

Klausykite pokalbį su antrojo turo dalyviais Alytaus apygardoje.

Antrasis turas dar įneš nemaža pataisų, bet, tikėtina, padidins dešiniųjų jėgų dalį, tad šioks toks vaizdas jau yra.

Rinkitės partijas, jungdami spalvotus langelius virš grafiko, išimdami arba pridėdami partijas ir sudarykite savo koaliciją, kuri dirbs ketverius metus. Taip pat galite pasižiūrėti, kiek tikslios apklausos prieš rinkimus – pasirinkti ankstesnių apklausų rezultatus ir palyginti su realiais (spausti „Daugiamandatės rezultata“ ir ten bus opcijos.

 

Made with Flourish
Pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje laimėjo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, tuo metu dabar valdžioje esanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga neperkopė rinkimų barjero.
 
Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, už konservatorius balsavo 24,80 proc. rinkėjų ir jie gaus 23 mandatus parlamente. Dabartinė valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo per 17,50 proc. balsų ir 16 mandatų, Darbo partija – 9,47 proc. ir devynis mandatus, Lietuvos socialdemokratų partija – 9,26 proc. ir aštuonis mandatus.
Pirmą kartą parlamento rinkimuose dalyvaujanti Laisvės partija surinko 9 proc. balsų ir užsitikrino aštuonis mandatus, Liberalų sąjūdis – beveik 6,79 proc. ir šešis mandatus.
Daugiau partijų rinkimų barjero neįveikė. Visai šalia jo liko LLRA-KŠS su 4,8 proc. balsų.
Tuo metu Seimo senbuviai LSDDP surinko vos 3,17 proc.
Daugiamandatėje apygardoje kandidatų sąrašus kėlė 17 partijų.

Komentarai

komentarai(-ų)